رسانه خبری پیامِ ایرانی

اعضای جمعیت امام علی با شکایت قرارگاه ثارالله بازداشت شدند


Share

روابط عمومی جمعیت امام علی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد دو گروه از نیروهای ضابط قضایی به شکایت قرارگاه ثارالله سپاه به صورت موازی به خانه شارمین میمندی‌نژاد، موسس جمعیت و مرتضی کی‌منش از اعضای جمعیت وارد شدند و آن‌ها را بازداشت کردند. از محل نگهداری بازداشتی‌ها اطلاعی در دست نیست و مسئولان قوه قضائیه هم وکیل پیشنهادی را رد کرده‌اند.

شارمین میمندی‌نژاد، موسس جمعیت امام علی
شارمین میمندی‌نژاد، موسس جمعیت امام علی

شارمین میمندی‌نژاد، بنیان‌گذار جمعیت امام علی متهم است به توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوزی اسلامی و مرتضی کی‌منش و کتایون افرازه، از اعضای هیأت مدیره جمعیت نیز به اقدام علی امنیت ملی متهم شده‌اند.

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی جمعیت امام علی مأموران امنیتی بیش از چهار ساعت در حال تفتیش منزل میمندی‌نژاد بودند و همه وسایل الکترونیکی و دست‌نوشته‌های او را ضبط کردند و با خودبردند.

بر همبن اساس، مأموران همراه با بنیانگذار جمعیت امام علی به دفتر جمعیت رفتند و آن محل را هم به طور کامل بازرسی و تفتیش کردند، دوربین‌ها را از کار انداختند و همه مدارک مالی و اداری را به همراه کامپیوترها و سرورها با خود بردند.

در زمان ورود به خانه کی‌منش، از اعضای هیأت مدیره جمعیت  مأموران امنیتی به ضرب و شتم متوسل شدند. آن‌ها از کی‌منش خواسته بودند با نامزدش کتایون افرازه تماس بگیرد اما او خودداری کرد.کتایون افرازه که نگران نامزدش شده بود همراه با خواهرش خود به خانه کی‌منش مراجعه کرد که بازداشت شد.  

جمعیت امام علی به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد در سال ۱۳۷۸ اولین دفتر خود را با مجوز رسمی وزارت کشور در دانشگاه  شریف و دانشگاه تهران به راه انداخت و به زودی موفق شد با بیش از ۱۰ هزار نفر عضو به یک نهاد مردم‌نهاد مرجع در ایران تبدیل شود. برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی گمان برده‌اند که یکی از دلایل تهاجم امنیتی به این انجمن خیریه نفوذی است که در اقشار فرودست و آسیب‌پذیر جامعه دارد.

روابط عمومی جمعیت امام علی می‌گوید تنها بهانه برای ورود به خانه اعضای جمعیت و دفتر آن «جمع‌آوری اطلاعات است تا بر پایه این اطلاعات احتمالی، اتهام‌های بعدی پایه‌ریزی شود.»

بیشتر بخوانید:

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.