رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | پلمب ۴ واحد صنفی به دلیل فروش «پوشاک نامتعارف» در قم


خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس امنیت عمومی استان قم از پلمب ۴ واحد صنفی فروش پوشاک به دلیل فروش آنچه لباس های نامتعارف عنوان کرده، در این شهر خبر داده و همچنین اعلام کرد که ۶ واحد صنفی در این راستا اخطاریه پلمب دریافت کردند. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، پیام کاویانی، رئیس پلیس امنیت عمومی استان قم گفت: “با اجرای طرح جمع آوری لباس‌های نامتعارف و جلوگیری از ترویج فرهنگ غرب در نوع پوشش مردم، پلیس امنیت عمومی قم با تشکیل اکیپ‌هایی از ماموران، اقدام به سرکشی از ۲۰۱ صنوف، مراکز خرید و مغازه‌های عرضه پوشاک کرد”.

وی افزود: “۶ مورد اخطار پلمب و ۴ مورد پلمب واحدهای متخلف از نتایج دیگر این طرح بوده است”.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

 ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.