رسانه خبری پیامِ ایرانی

مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی در انگلستان کاهش یافت


فاصله‌گذاری اجتماعیحق نشر عکس
PA Media

هتل‌ها، رستوران‌ها، سلمانی‌ها و میکده‌ها (پاب‌ها) در انگلستان از چهاردهم تیر (چهارم ژوئیه) آغاز به کار می‌کنند.

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا امروز (سوم تیر) گفت تا حد ممکن باید دو متر فاصله اجتماعی را رعایت کرد اما احتمالا این فاصله به “بیشتر از یک متر” کاهش خواهد یافت.

به هر خانواده اجازه داده شده با رعایت فاصله اجتماعی، به خانه یک خانواده دیگر بروند و شب‌ها را هم بمانند؛ این یعنی اعضای خانواده اگر در یک خانه زندگی نمی‌کنند نباید یکدیگر را در آغوش بگیرند.

با این حال نخست وزیر بریتانیا هشدار داد محدودیت‌ها ممکن است دوباره اعمال شوند، او از مردم خواست “مراعات” کنند، صورتشان را بپوشانند و اگر امکان رعایت دو متر فاصله اجتماعی هست باید این کار را بکنند.

او تاکید کرد: “مبنای ما اعتماد به مردم بریتانیا است که عقل سلیم را به کار گیرند و از خطرها آگاهی کامل داشته باشند و بدانند هر چه بیشتر فعالیت‌ها را آزاد کنیم باید بیشتر هوشیار باشیم.”

از تغییرهای جدید مجاز شدن حضور سی نفر در مراسم عروسی است، نیایشگاه‎ها هم دوباره باز خواهند شد.

در رستوران‌ها و میکده‌ها فقط غذا و نوشیدنی سر میز سرو می‌شود و از مکان‌های جمعی خواسته شده مشخصات مشتریانشان را برای سامانه “آزمایش و ردیابی” سیستم بهداشت و درمان ثبت کنند.

سالن‌های نمایش و موسیقی می‌توانند باز کنند اما نمی‌تواند اجرای زنده داشته باشند.

مکان‌های خال‌کوبی و ماساژ و مانیکور و پدیکور، استخرها و سونا، سالن‌های ورزش و زیبایی و محل‌های برگزاری نمایشگاه و کنفرانس همچنان بسته می‌مانند.

در بریتانیا اکنون روزانه هزار مورد جدید کرونا شناسایی می‌شود در حالی که تخمین شده شده حدود سه ماه پیش این رقم حدود صدهزار بوده است هر چند که به دلیل محدود بودن امکان آزمایش در آن زمان، رقم دقیق معلوم نیست.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.