رسانه خبری پیامِ ایرانی

بازگشت محدودیت‌ها در گوترزلو آلمان برای مقابله با شیوع کرونا | آلمان | DW


آرمین لاشت، رئیس دولت ایالتی نوردراین وستفالن آلمان، امروز سه‌شنبه سوم تیر (۲۳ ژوئن) از وضع محدودیت‌های برخاسته از شیوع ویروس کرونا در شهر گوترزلو خبر داد. این شهر که ۳۷۰ هزار نفر جمعیت دارد، ظرف روزهای گذشته شاهد شیوع گسترده ویروس کرونا بوده است.

همه چیز از شیوع ویروس کرونا در کشتارگاه صنعتی تونیس آغاز شد. بیش از ۱۵۰۰ نفر از شاغلان این کشتارگاه مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند. کشتارگاه صعنتی تونیس مجموعا هفت هزار نفر شاغل دارد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

آرمین لاشت اعلام کرد که محدودیت‌های پیش‌بینی‌شده برای این شهر مشابه همان محدودیت‌هایی است که از اواسط ماه مارس در آلمان اعمال می‌شد.

به این ترتیب، مدارس و مهدکودک‌ها تعطیل شده‌اند. تنها اعضای یک خانواده یا دو نفر می‌توانند در اماکن عمومی در کنار هم حضور یابند. موزه‌ها، استخرها، سالن‌های سرپوشیده ورزشی و نمایشگاه‌ها به حالت تعطیل در آمده‌اند. رستوران‌ها گرچه به کار خود ادامه می‌دهند، اما میزان مراجعه به آن‌ها محدود شده است.

رئیس دولت ایالتی نوردراین وستفالن اعلام کرده است که این محدودیت‌ها با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کووید-۱۹ صورت می‌گیرد و حداقل تا پایان ماه ژوئن ادامه خواهد داشت.

لوتار ویلر، رئیس انستیتو روبرت کخ

لوتار ویلر، رئیس انستیتو روبرت کخ

برای سفر به گوترزلو و یا خروج از این شهر محدودیتی پیش‌بینی نشده است. همه کارکنان کشتارگاه یاد شده همراه با خانواده‌های خود در قرنطینه به سر می‌برند.

رئیس دولت ایالتی یاد شده اعلام کرده است که پلیس بر قرنطینه و رعایت نکات پیش‌بینی‌شده در این دستورالعمل جدید نظارت خواهد داشت.

لوتار ویلر، رئیس انستیتو روبرت کخ، برای شیوع سریع ویروس کرونا در کشتارگاه‌های آلمان و از جمله در گوترزلو دو علت برشمرده است. یکی نازل بودن دما در کشتارگاه و دیگری اقامت کاکنان این کشتارگاه در خوابگاه‌های نامناسب.

گوترزلو نخستین مورد از بازگشت محدودیت‌های کرونا در آلمان به حساب می‌آید.

آرمین لاشت ابراز امیدواری کرده است که این راهکار بتواند مانع از افزایش موارد ابتلا به این بیماری در این منطقه گردد.

اوضاع در آلمان تحت کنترل است

به باور لوتار ویلر، رئیس انستیتو روبرت کخ، افزایش نرخ واگیری ویروس کرونا در آلمان عمدتا مربوط به شیوع این ویروس در گوترزلو است. به‌رغم آن، او بر این باور است که رفع محدودیت‌ها در آلمان بی‌تردید پیامدهایی به همراه خواهد داشت.

رئیس انستیتو کخ با اشاره به آمار کنونی اما معتقد است که این کشور می‌تواند مانع از موج دوم شیوع به بیماری کووید-۱۹ گردد.

بر اساس آماری که انستیتو کخ امروز سه‌شنبه منتشر کرد، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۵۰۳ نفر افزایش یافته و به مجموع ۱۹۰ هزار و ۸۶۲ نفر رسیده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

در طول این مدت ۱۰ نفر دیگر نیز در اثر ابتلا به کرونا در آلمان جان باخته‌اند. شمار قربانیان کرونا به این ترتیب به ۸۸۹۵ نفر رسیده است.

ویلر در گزارش خود اعلام کرده است که در ۱۳۷ منطقه آلمان هیچ مورد جدیدی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ گزارش نشده است. رئیس انستیتو روبرت کخ در عین حال بر رعایت موارد بهداشتی و استفاده از ماسک در اماکن سرپوشیده تاکید ورزیده است.

ویلر اعلام کرده است که ظرف روزهای گذشته بیش از ۱۲ میلیون نفر از شهروندان آلمان اپلیکیشن هشداردهنده کرونا را پیاده و نصب کرده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.