رسانه خبری پیامِ ایرانی

دادستانی بخارست: مرگ غلامرضا منصوری بر اثر برخورد با جسمی سخت بوده است | ایران | DWدادستانی بخارست که وظیفه تحقیق در مورد علت مرگ غلامرضا منصوری‌، قاضی پیشین قوه قضائیه ایران در پایتخت رومانی را بر عهده دارد می‌گوید، نتایج اولیه کالبدشکافی حاکی از آن است که مرگ او شکلی “خشن” داشته و با “برخورد مرگبار با جسمی سخت” همراه بوده که منجر به “جراحاتی در جسد شده” شده است.

در گزارشی که امروز سه‌شنبه سوم تیر (۲۳ ژوئن) در وبسایت “آبزرویتور نیوز” منتشر شده، همچنین نوشته شده است که “احتمالا” مرگ قاضی منصوری “با شتاب” اتفاق افتاده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

جسد غلامرضا منصوری، متهم شماره ۹ پرونده اکبر طبری، معاون اجرایی پیشین قوه قضائیه ایران، جمعه گذشته ۲۹ خرداد (۱۹ ژوئن) در پای پلکان لابی هتل “دوک” در بخارست پیدا شد.

در گزارش مزبور آمده که دادستانی بخارست اظهارات چند تن از کارکنان هتل را شنیده و فیلم‌های دوربین‌های مداربسته هتل “دوک” را در اختیار دارد و مدارک و شواهدی نیز در محل حادثه جمع‌آوری شده است.

این که علت این سانحه خودکشی یا قتل بوده تا کنون اعلام نشده، اما از همان ابتدا پلیس بخارست اعلام کرد که حادثه را در دست بررسی قرار خواهد داد.

جمهوری اسلامی هر گونه دست داشتن در مرگ غلامرضا منصوری را رد کرده و از دولت رومانی خواسته است تا نتایج تحقیقات خود و همچنین جسد او را در اختیار ایران بگذارد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

ایران رومانی و پلیس این کشور را مسئول جان “قاضی منصوری” دانسته و مدیرکل کنسولی وزارت خارجه ایران یکشنبه گذشته با تحویل یادداشتی رسمی به سفیر رومانی خواستار اقدام سریع مقام‌های این کشور برای بررسی و اعلام علت مرگ منصوری شده بود.

وزارت خارجه رومانی نیز دیروز دوشنبه سفیر ایران در این کشور را فراخواند و گفت، تحقیقات در زمینه این پرونده در حال انجام است و در زمان مقتضی به اطلاع مقام‌های جمهوری اسلامی خواهد رسید.

غلامرضا منصوری که متهم به دریافت رشوه ۵۰۰ هزار یورویی بود، به درخواست ایران در بخارست دستگیر و سپس به صورت مشروط آزاد شد و بعد از آزادی به شکل مشکوکی جان خود را از دست داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.