رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | کهگیلویه و بویراحمد؛ معوقات مزدی پرستاران و کارگران شهرداری سی سخت و دهدشت 


خبرگزاری هرانا – با اتمام زمان قراردادهای ۸۹ ‌روزه پرستاران جذب شده مقابله با کرونا در کهگیلویه و بویراحمد، این پرستاران از عدم پرداخت مطالبات خود خبر دادند. همچنین کارگران شهرداری سی سخت و دهدشت به ترتیب ۷ و ۳ ماه معوقات مزدی طلب دارند. همچنین معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بیکاری بیش از ۶۰۰ هزار کارگر در کشور پس از انتشار ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مهر، با اتمام زمان قراردادهای ۸۹ ‌روزه پرستاران جذب شده مقابله با کرونا در کهگیلویه و بویراحمد، این پرستاران از عدم پرداخت مطالبات خود خبر دادند.

جلال پورانفرد، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این خصوص گفت: “این افراد شامل ۱۶۰ نفر پرستار در دو بخش نقاهتگاه و بیمارستان و مابقی از نیروهای بهداشتی و رادیولوژی، آزمایشگاهی و کمک پرستار است”.

معوقات مزدی کارگران شهرداری سی سخت

به گزارش ایلنا، کارگران شهرداری سی سخت در استان کهکیلویه و بویراحمد حدود ۷ ماه معوقات مزدی دارند.

علی فرد در تشریح مطالبات کارگران گفت: “کمبود منابع مالی در شهرداری باعث تاخیر در پرداخت دستمزد کارگران شده است”.

او در ارتباط با مطالبات کارگران گفت: “از پاییز سال ۹۸ که به سمت شهردار شهر سی‌سخت منصوب شدم، کارگران حدودا هشت ماه معوقات مزدی داشتند. با تامین منابع مالی این مطالبات به مرور به ۵ ماه تقلیل یافته است. همچنین کارگران عیدی سال ۹۸ را اسفند سال گذشته دریافت کرده‌اند. در عین حال یک ماه از مطالبات مربوط به فروردین ماه سال جاری کارگران پرداخت شده است”.

شهردار سی‌سخت اظهار داشت: “کاهش درآمد شهرداری سی‌سخت از گذشته باعث بروز مشکلاتی شده است به همین دلیل هم اکنون کارگران ماه‌هاست که معوقات مزدی طلب دارند”.

معوقات مزدی کارگران شهرداری دهدشت

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران شهرداری دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد از عدم دریافت ۳ ماه حقوق وعیدی خبر دادند.

یکی از کارگران شهرداری دهدشت گفت: “مدت سه ماه است که تک ریالی بابت حقوق و عیدی خود دریافت نکردیم و هرچقدر به شهردار مراجعه می‌کنیم جواب قانع کننده‌ای نمی‌دهد و تنها حرف شهردار این است که وضعیت فعلی کشور بخاطر شرایط خاص کرونا بهم ریخته است و نمیتوانیم حقوق هایتان را پرداخت کنیم”.

وی افزود: “حقوق ماهیانه نیرو‌های رسمی شهرداری ماهانه از تهران به حساب شهرداری دهدشت واریز می‌شود، اما شهردار حقوق نیرو‌های رسمی را پرداخت نمی‌کند”.

بیکاری ۶۰۰ هزار کارگر در کشور

به گزارش مهر، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: “با انتشار ویروس کرونا و ایجاد چالش برای یک هزار واحد صنعتی بیش از ۶۰۰ هزار کارگر بیکار شده اند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.