رسانه خبری پیامِ ایرانی

دو کشته در ‘حمله هوایی اسرائیل’ به سوریه


اسرائیل بارها به سوریه حمله کردهحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

اسرائیل بارها به سوریه حمله کرده

سوریه می گوید که در حملات هوایی اسرائیل به اهدافی در جنوب و شرق سوریه حداقل دو سرباز کشته و چهار نفر دیگر زخمی شده اند. ارتش سوریه می گوید پدافندش به این حملات واکنش نشان داده و موشک هایی را رهگیری کرده است.

رسانه‌ های دولتی سوریه روز سه شنبه (۲۳ ژوئن)‌ اعلام کردند که این حملات در نزدیکی شهر سویدا و در استان دیرالزور در نزدیکی مرز عراق رخ داده است.

در بیانیه ارتش سوریه آمده است که اسرائیل به طور هم زمان چند هدف را بمباران کرده است، از جمله یک پاسگاه نظامی در کاباجیب، واقع در شرق استان دیر الزور و نیز تاسیساتی در نزدیکی شهر سوخنا.

مقامات سوری می گویند که در حمله‌ای جداگانه به یک مرکز نظامی در جنوب شهرک سلخاد، در حوالی سویدا، دو سرباز کشته و چهار نفر زخمی شدند.

این تاسیسات نظامی در مناطقی در شرق و جنوب سوریه واقع شده اند که گفته می شود شبه نظامیان تحت حمایت ایران در آن فعال هستند.

مقامات اسرائیلی هنوز به این خبر واکنش نشان نداده اند.

اسرائیل در سال‌های اخیر صدها حمله هوایی در سوریه انجام داده که به گفته مقام‌های این کشور نیروهای ایرانی و شبه‌ نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی به ویژه حزب‌الله لبنان هدف قرار داده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، بارها به شکل علنی اعلام کرده که اجازه نخواهد داد تا نیروهای ایرانی و لبنانی در سوریه پایگاه‌های دائمی ایجاد کنند.

ایران می گوید که به دعوت رسمی دولت سوریه – که آن را بخشی از محور مقاومت می خواند – به این کشور نیرو فرستاده است.

ارتش سوریه در اواخر ماه ماه مارس امسال از حمله هوایی اسرائیل به پایگاه شعیرات در حوالی حمص واقع در نواحی مرکزی سوریه خبر داده بود. در آن واقعه علاوه بر پایگاه شعیرات، مراکز شبه نظامیان مورد حمایت ایران در نزدیکی حمص نیز هدف قرار گرفت.

اخبار مرتبط:منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.