رسانه خبری پیامِ ایرانی

تاکید بر استقلال لیبی و مخالفت با دخالت‌های خارجی


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

وزاری خارجه کشورهای عربی، سه شنبه ۲۳ ژوئن، اعلام پای بندی به وحدت و تمامیت ارضی لیبی و اهمیت راه حل سیاسی در این کشور از طریق اجرای توافق الصخیرات را در پیش نویس قطعنامه اتحادیه عرب در اجلاس فوق العاده پیرامون لیبی، مورد تاکید قرار دادند.

در پیش نویس این قطعنامه ضمن ابراز مخالفت با هر گونه دخالت اطراف خارجی در أمور لیبی، آمده است که این گونه دخالت‌ها درقالب نقل و انتقال نیروهای تندروی خارجی به لیبی، نقش ایفا می‌کنند.

در پیش‌نویس این قطعنامه اتحادیه عرب، همچنین بر ضرورت دستیابی به آتش بس فوری در لیبی تاکید رفته است.

گفتنی است که وزرای خارجه کشورهای عربی پیشتر، اجلاس فوق العاده خود برای بررسی مسائل لیبی را به پایان بردند.

سامح شکری وزیر خارجه مصر عنوان کرد که کشورش اجازه نخواهد داد که لیبی« در چنگال شبه نظامیان مسلح و گروهای تروریستی بیفتد » و قاهره هر گونه اقدام لازم را برای ممانعت از بروز این وضعیت، عملی خواهد ساخت.

وزیر خارجه مصر همچنین نسبت به ادامه روند دخالت بیگانگان در سرزمین های لیبی از طریف انتقال مزدوران خارجی و تروریست‌ها از سوریه به لیبی هشدار داد که عامل بر هم خوردن ثبات و امنیت داخلی این کشور به شمار آمده و بیانگر تهدیدی بزرگ علیه امنیت ملی عربی می‌باشد.

وزیر خارجه مصر خواهان همیاری کشورهای عربی در راستای متوقف سازی این گونه اقدامات بر هم زننده صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی شد.

این در حالی است که وزارت خارجه دولت الوفاق اعلام کرد که در اعتراض به اجلاس فوق العاده وزاری خارجه کشورهای عربی به ابتکار عمل قاهره برای بررسی مسائل لیبی، از سطح نمایندگی دیپلماتیک خود در اتحادیه عرب کاسته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.