رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اعتصاب غذای سینا ربیعی در زندان اوین


خبرگزاری هرانا – سینا ربیعی، دانشجوی دانشگاه تهران، که روز دوشنبه ۲ تیرماه در پی حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شده بود از روز گذشته دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، سینا ربیعی، دانشجوی دانشگاه تهران از روز سه ‌شنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۹، در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

لازم به ذکر است؛ وی روز دوشنبه ۲ تیرماه، پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شده بود.

سینا ربیعی به همراه تعداد دیگری از دانشجویان در جریان اعتراضات دی‌ماه ۹۶ بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار از زندان آزاد شده بود.

دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای ربیعی در تاریخ ۱۰ اسفندماه ۹۶ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده برگزار شد. وی سرانجام توسط همین شعبه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” شعبه به ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”. چندی پیش نیز علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.