بیژن نوباوه وطن، نماینده دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری امنیتی فارس از برنامه خود برای «سر و سامان دادن به فضای مجازی در کشور» خبر داد و آن را یکی از ضروریات دانست. این عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی که در انتخابات دوم اسفند بار دیگر از حوزه تهران به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرده، دراین‌باره گفته است: «سال‌هاست که قول اینترنت ملی را داده‌ایم اما در این زمینه کم‌کاری شده و بنده به طور جد این مساله را پیگیری می‌کنم چرا که ساز و کار آن معلوم است اما نمی‌دانیم چرا اجرایی نشده است.»
او که در دوره قبلی حضور در مجلس شورای اسلامی نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی بوده، همچنین گفته است: «از فضای مجازی می‌توان خیلی بهتر و مفیدتر استفاده کرد اما امروز به عنوان یک مشکل برای فرهنگ اخلاقی کشور ایجاد مشکل کرده و ما در ابعاد مختلف آثار مخرب آن را کاملاً می‌بینیم.»
بیژن نوباوه وطن سابقه عضویت در شورای نظارت بر صدا و سیما در زمان حضور قبلی خود در مجلس شورای اسلامی را در کارنامه دارد. بحث درباره شبکه ملی اطلاعات یا اینترانت ملی، یکی از طرح‌های چندین ساله جمهوری اسلامی برای کنترل فضای مجازی و ترافیک آنلاین است. ایده یک شبکه «ملی» اینترنت از دولت محمود احمدی‌نژاد آغاز شد. احمدی‌نژاد «شورای عالی فناوری اطلاعات» را که در آخرین سال دولت محمد خاتمی طرح‌ریزی شده بود، اجرایی کرد و در نخستین جلسه این شورا از تصویب کلیات «شبکه اینترنت ملی» خبر داد. دست‌اندرکاران حکومتی می‌گویند در این راه پیشرفت‌هایی داشته‌اند.