رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | پیرانشهر؛ ضرب و شتم متخصص بیهوشی به دنبال فوت یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا


خبرگزاری هرانا – هفت نفر از همراهان یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان شهرستان پیرانشهر، پس از فوت این بیمار یکی از کادر درمانی این بیمارستان را مورد ضرب و شتم قرار دادند. ضرب و شتم این دکتر بیهوشی توسط همراهان بیمار منجر به آسیب های بسیاری از جمله شکستگی چند استخوان و آسیب شدید به چشم وی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رویداد ۲۴، یکی از کادر درمانی بیمارستان شهرستان پیرانشهر مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، هفت نفر از همراهان یک بیمار ۳۳ ساله مبتلا به ویروس کرونا، پس از فوت این بیمار، دکتر ابوترابی، متخصص بیهوشی بیمارستان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

دکتر علیرضا سلیمی، ریاست انجمن متخصصان بیهوشی ایران و معاون اموزشی سازمان نظام پزشکی گفت: “حوالی صبح روز یکشنبه ۱ تیرماه، متخصص بیهوشی آقای ابوترابی که بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت داشتند و همسرشان هم متخصص بیهوشی هستند و هر دو در پیرانشهر مشغول خدمت هستند، توسط همراهان یک بیمار مورد حمله قرار گرفته و به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. همراهان این بیمار ۳۳ ساله مبتلا به کووید ۱۹ که بسیار بدحال بوده، پس از اینکه بیمار فوت می‌کند به صورت گروهی و هفت نفره به دکتر ابوترابی حمله ور شده و ایشان را مورد ضرب و شتم شدید قرار می‌دهند”.

وی در خصوص میزان آسیب دیدگی این متخصص بیهوشی در حین خدمت عنوان کرد: “شدت جراحات به حدی بود که واقعا بسیار تعجب کردم. متاسفانه صدمات زیادی به صورت دکتر ابوترابی وارد شده و استخوان‌های زیادی شکسته شده. چشم ایشان هم با احتمال درصدی آسیب دیده، البته صدمه چشم خوشبختانه باعث نابینایی نشده است”.

دکتر علیرضا سلیمی ادامه داد: “یک واقعه تلخ اتفاق افتاده و ما درصدد این هستیم تا از اتفاقات مشابه جلوگیری کنیم؛ بنابراین انتظار داریم وضعیت متخصصین در شهرستان‌ها بهبود پیدا کند و امنیت و دفاع از همه همکاران تامین شود. دومین مورد سئوال ما این است که چرا بیمار این تعداد همراه داشته و چرا واکنش سریعی در مقابل حمله وحشتناک آن‌ها اتفاق نیفتاده. اگر خدای نکرده این همکار محترم دچار آسیب‌های بدون برگشت می‌شد چه کسی پاسخگو بود؛ بهتر است بلافاصله مامویت و خدمت ایشان در آن شهر خاتمه پیدا کند و به شهری که خودشان مایل هستند منتقل شوند تا از لطمات روحی بیشتر جلوگیری شود. البته برخورد با ضاربین که باید با شدت انجام شود و در شرایط فعلی این یک بحث ساده نیست و انتظار برخورد قضایی محکم داریم. این بحث یک فرد خاص نیست و این مسئله مربوط به کل جامعه سلامت و کادر درمان و انتظار عمومی جامعه است”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.