Share

“باشگاه خبرگزاران جوان” خبری را منتشر کرده که در سایت‌های مختلفی در داخل بازنشر یافته است. در این خبر گفته شده که دیوان عالی کشور خبر منتشر شده در صبح امروز درباره تأیید احکام اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ماه در دیوان عالی کشور را تکذیب کرده است.

منبع خبر “باشگاه خبرگزاران جوان” یک “مقام آگاه” در “دیوان عدالت کشور” است. خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی مثل همیشه درباره هویت “مقام آگاه”، اصل خبر و چگونگی طرح آن اطلاعی نمی‌دهند. خبر اعدام سه تن مثل خبری عادی منتشر می‌شود. ممکن است در آینده روشن شود که چه طرحی با این تأیید و تکذیب دنبال شده است.

همزمان وب‌سایت خبری «هرانا»، وابسته به شبکه فعالان حقوق بشر ایران پس از انتشار این تکذیبیه در باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد که با منابع مطلع دیگری از این پرونده از جمله یکی از وکیلان برای بررسی موضوع تماس گرفته و این منابع خبر تأیید حکم اعدام را بار دیگر تصدیق کرده‌اند. یکی از این منابع به هرانا گفته است که این پرونده شرایط خاصی دارد و وکیلان از اطلاع‌رسانی منع شده‌اند و امیدوارند «با کاستن از حساسیت‌ها در مرحله واخواهی تغییری در این حکم ایجاد کنند».

خبر تأیید حکم اعدام سه بازداشت شده در ارتباط با اعتراضات آبان‌ + خبر تکذیب

Share