رسانه خبری پیامِ ایرانی

۴۲ کارگر آذرآب اراک به زندان، شلاق و کار رایگان محکوم شدند


Share

۴۲ کارگر مجتمع آذرآب اراک که در جریان اعتصاب و راهپیمایی مهرماه ۹۸ احضار و بازداشت شده بودند، به یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند.

راهپیمایی کارگران آذرآب در اراک- عکس: آرشیو
راهپیمایی کارگران آذرآب در اراک- عکس: آرشیو

بر اساس این حکم که چهارشنبه چهارم تیر توسط شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری اراک صادر شده، کارگران همچنین به یک ماه کار رایگان در راه‌آهن اراک محکوم شده‌اند.

کارگران مجتمع آذرآب اراک که خواستار خلع ید از بخش خصوصی، امنیت شغلی، پرداخت مطالبات معوقه و بهبود شرایط کار هستند، مهر سال ۹۸ در پی چند روز اعتصاب و بی‌توجهی مسئولان، روز ۲۸ مهر پس از راهپیمایی در شهر، مسیر راه‌آهن شمال-جنوب را مسدود کردند.

نیروی انتظامی و گارد ویژه با گاز اشک‌آور و باتوم به کارگران حمله کردند. ۲۱ تن از کارگران در محل دستگیر شدند. با احضار و دستگیری‌های بعدی تعداد کارگران زندانی به ۴۲ تن رسید.

پلیس امنیت و دادستانی برای تمام کارگران دستگیرشده پرونده تشکیل دادند. کارگران بازداشتی طی چند ماه با قید ضمانت به طور موقت آزاد شدند.

اما مشکلاتی که به اعتصاب کارگران آذرآب انجامیده بود، هنوز به جای خود باقی است. وعده‌های اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور و مسئولان استان مرکزی بر روی کاغذ باقی ماند و کارخانه پس از شیوع کرونا در اسفند سال گذشته موقتا تعطیل شد.

حکم دادگاه کیفری اراک بدوی است و کارگران می‌توانند به آن اعتراض کنند.


در همین زمینه:

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.