رسانه خبری پیامِ ایرانی

فولاد پس از ۵ سال بر استقلال غلبه کردرقابت‌های رسمی فوتبال در ایران پس از تعطیلی چهار ماهه با برگزاری دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و استقلال تهران از سر گرفته شد.

این دیدار، بازی عقب افتاده از هفته هفدهم بود و فولادی‌ها که ۹ بازی پیاپی در برابر استقلال متوقف شده بودند سرانجام پس از پنج سال و با هدایت جواد نکونام توانستند حریف‌ صاحب‌ نام خود را شکست دهند.

در این بازی جنجالی عارف غلامی و علی کریمی به همراه فرهاد مجیدی سرمربی استقلال کارت قرمز گرفتند.

جالب اینکه آخرین برد فولاد با سرمربیگری دراگان اسکوچیچ سرمربی حال حاضر تیم ملی ایران به دست آمد که تیمش را فروردین ۹۴ در برابر شاگردان امیر قلعه‌نویی به برتری رساند.

در نخستین بازی فوتبال ایران از سال ۱۳۹۹ استقلال با کسب پیروزی می‌توانست به رتبه دوم صعود کند اما حالا با برتری فولاد، حساسیت کسب سهمیه در هفته‌های باقی مانده افزایش می‌یابد.

پرسپولیس صدرنشین است با ۴۷ امتیاز در حاشیه امنیت قرار دارد. سپاهان و تراکتور ۳۷ امتیازی‌اند. استقلال و فولاد نیز با ۳۶ امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند.

گل اول بازی را چشمی در دوازدهمین دقیقه به ثمر رساند. ابتدا گردان توپ او را برگشت داد اما مجدداً در حالت نامتعادل توانست تیمش را پیش بیاندازد.

در همین نیمه موسی کولیبا‌لی با ضربه سر از روی سانتر محمد آبشک توانست گل تساوی را به ثمر برساند. کولیبالی هفتمین سال حضورش را در باشگاه‌های ایرانی پشت سر می‌گذارد.

در حالی که به نظر می‌رسید بازی با تساوی به پایان برسد، فولادی‌ها در هشتادمین دقیقه گل برتری را وارد دروازه حسینی کردند.

مجتبی نجاریان مدافع چپ تعویضی با شوت محکمی که ابتدا به تیر دروازه خورد، سه امتیاز بازی را در ورزشگاه فولاد خوزستان حفظ کرد.

شهاب گردان، موسی کولیبالی، محمد قاسمی‌نژاد، محمد آبشک، احمد عبدالله‌زاده، عارف آغاسی، لوسیانو پریرا، وحید حیدریه، فرشاد احمدزاده، صابر حردانی و حسن بیت سعید بازیکنان فولاد در این مسابقه بودند.

برای استقلال حسین حسینی، روزبه چشمی، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، علی کریمی، مسعود ریگی، وریا غفوری، هروویه میلیچ، آرش رضاوند، ارسلان مطهری و مهدی قائدی به میدان رفتند.

ایوب والی کاپیتان فولاد به همراه شیخ دیاباته و فرشید اسماعیلی از استقلال غایبان سرشناس این دیدار بودند. مرتضی تبریزی نیز با پارگی رباط صلیبی مواجه شده تا ادامه فصل را از دست بدهد.

حیدر سلیمانی کارشناس داوری معتقد است همه کارت‌های زرد و قرمزی که داور نشان داد درست بود. کریمی با آرنج به صورت بازیکن فولاد ضربه زد. اخراج مجیدی هم به علت ورود به محوطه بازی برای اعتراض بود.

سلیمانی به خبرگزاری ایسنا گفت: برخورد توپ به دست چشمی پنالتی بود اما داور نگرفت. اخراج غلامی هم به خاطر اعتراض زننده‌اش به داور بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.