رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | معوقات مزدی کارگران شهرداری آبادان


خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۴ تیرماه، کارگران شهرداری آبادان از معوقات مزدی خود و همکارانشان خبر دادند. به گفته این کارگران، دو ماه دستمزد اردیبهشت و خرداد ماه آنان پرداخت نشده و مابه التفاوت حقوق فروردین ماه را نیز دریافت نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران مجموعه شهرداری آبادان که در بخش خدمات، فضای سبز و آتش‌نشانی کار می‌کنند، از عدم پرداخت مطالبات معوق خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، این کارگران در حال حاضر دو ماه مزد معوقه اردیبهشت و خرداد ماه را طلبکارند، آنها می‌گویند: “فروردین ماه سال جاری دستمزد حدود هزار و ۸۰۰ نفر از کارگران شهرداری آبادان به صورت پایه حقوق (براساس مصوبه مزدی سال ۹۸) پرداخت شده اما بخشی از مزایای مزدی سال گذشته خود را همانند اضافه‌کاری و چند آیتم دیگر طلبکاریم”.

آنها از تاخیر مکرر مطالبات خود انتقاد دارند و می‌گویند: “تا چه زمانی باید منتظر دریافت مطالبات خود بمانیم؟ ما حدود هزار و ۸۰۰ نفر کارگر هستیم که در مجموعه شهرداری آبادان مشغول به کار هستیم؛ اینکه به عنوان کارگر همیشه حقوق‌مان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم، بماند همچنین چندین ماه معوقات بیمه‌ای داریم که در سوابق بیمه‌ای ما مشکل بوجود آورده است.

یکی از کارگران شهرداری آبادان گفت: “در شرایط فعلی اقتصاد کشور که هر روز شاهد افزایش قیمت اجناس مصرفی و غیرمصرفی هستیم، نگران تامین هزینه‌های زندگی خود شده‌ایم. توان خرید کالای مصرفی روزانه خود حتی از بازار های عرضه مستقیم کالا که محصولات عرضه شده را ارزانتر به فروش می‌رسانند، نداریم و شرمنده خانوادهایمان هسیتم”.

به گفته این کارگر خدماتی؛ بخش دیگری از نگرانی ما گسترده شدن شیوع ویروس کرونا در شهر آبادان است که امنیت جانی ما را به خطر انداخته است.

وی در پایان افزود: “در این روزهای کرونایی شرایط سختی برای کارگران این شهرداری رقم خورده است و با دو تا سه ماه معوقات مزدی کارگرانی که به هر ترتیبی مبتلا به این بیماری و سایر بیماری‌ها می‌شوند با چالش تامین منابع مالی برای درمان روبرو هستند لذا انتظار می‌رود شهردار جدید و اعضای شورای شهر با تدبیر خود کارگران این مجموعه را از این چالش خارج سازند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.