رسانه خبری پیامِ ایرانی

انتخابات آمریکا؛ کنوانسیون ملی دموکرات‌ها عمدتا مجازی برگزار می‌شود


اوت ۲۰۱۹حق نشر عکس
Reuters

Image caption

جو باید در پی شیوع کرونا بخش اعظم فعالیت های انتخاباتی اش را از زیرزمین خانه خود انجام داده است

حزب دموکرات آمریکا اعلام کرده که کنوانسیون ملی آن برای معرفی جو بایدن به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی، به خاطر تدابیر فاصله‌گیری مرتبط با همه گیری ویروس کرونا عمدتا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

قرار است که این نشست در روز ۱۷ ماه اوت امسال در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین برگزار شود و حداکثر هزار نفر در این رویداد انتخاباتی چهار روزه شرکت کنند.

انتظار می رود که جو بایدن برای ایراد نطق پذیرش رسمی نامزدی، در محل حضور پیدا کند.

کمیته مرکزی حزب دموکرات به نمایندگان دموکرات ها در ایالت های مختلف توصیه کرده است که از سفر به میلواکی خودداری کنند.

این کمیته در نظر دارد که بخش اعظم مراسم را به طور مجازی برگزار و از طریق ماهواره یا به طور مجازی نطق های سخنرانان را پخش کند.

بنابر تازه ترین نظرسنجی ها، میزان محبوبیت جو بایدن نسبت به دونالد ترامپ در بین رای دهندگان آمریکایی درحال افزایش بوده است. برخی ناظران این تحول را به بالا گرفتن انتقادها از نحوه عملکرد دولت آقای ترامپ در بحران ویروس کرونا و نیز افزایش بی سابقه بیکاری در آمریکا نسبت داده اند.

قرار است که کنوانسیون ملی جمهوریخواهان برای معرفی دونالد ترامپ به عنوان نامزد نهایی این حزب در انتخابات پیش رو طی روزهای ۲۴-۲۷ اوت در شهر جکسون ویل ایالت فلوریدا برگزار شود.

در ابتدا قرار بود که این نشست در شهر شارلوت ایالت کارولینای شمالی برگزار شود اما در پی مخالفت فرماندار دموکرات این ایالت با حضور هزاران نفر در کنوانسیون مذکور از بیم گسترش ویروس کرونا، جمهوریخواهان این نشست را به فلوریدا منتقل کردند.

دونالد ترامپ و رهبران حزب جمهوریخواه بر خلاف دموکرات ها بر برگزاری یک کنوانسیون ملی سنتی که معمولا چند هزار نفر در آن شرکت می کنند تاکید دارند.

بیشتر بخوانید:

انتخابات آمریکا؛ بازگشت قاطعانه بایدن به رقابت‌هامنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.