رسانه خبری پیامِ ایرانی

اعلام حمایت سازمان جهانی بهداشت از اقدام سعودی در محدود کردن تعداد حجاج امسال


منبع: دبى-العربیه.نت فارسى

سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۰ از تصمیم پادشاهی عربی سعودی برای برگزاری موسم حج امسال با مشارکت تعداد محدودی از حجاج اعلام حمایت کرد.

تدروس آدهانوم مدیر سازمان جهانی بهداشت گفت که تصمیم سعودی برای محدود کردن تعداد حجاج امسال با هدف جلوگیری از انتشار کرونا و «پس از انجام بررسی‌های کافی اتخاذ شده است».

وزارت حج پادشاهی عربی سعودی دوشنبه اعلام کرد که مراسم حج امسال با حضور تعداد محدودی از اتباع کشورهای مختلف که در سعودی حضور دارند و مایل به انجام مناسک حج هستند، برگزار می‌شود.

در بیانیه‌ای که وزارت حج به این مناسب منتشر کرد، آمده با توجه به ضرورت برگزاری مراسم حج به صورت امن و به نحوی که رهنمودهای مرتبط با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی برای حمایت از حجاج ممکن باشد و همچنین برای پای‌بندی به شریعت اسلامی که حفظ جان انسان را محترم می‌شمارد، تصمیم گرفته شد مراسم حج امسال در سطح محدودی و با حضور تعدادی از اتباع کشورهای مختلف که در سعودی حضور دارند، برگزار شود.

از سویی ادهانوم پیش‌بینی کرد که تا هفته آینده شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان به ۱۰ میلیون نفر برسد.

شایان ذکر است که تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۹٫۳ میلیون مورد رسیده است.

از طرفی دیگر مدیر سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که بعضی کشورها با چالش‌هایی در زمینه دستیابی به دستگاههای کمک تنفس مصنوعی برای کمک به بیماران کرونایی مواجه هستند.

مدیر سازمان جهانی بهداشت افزود که این سازمان تلاش می‌کند طی ماههای آینده بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه کمک تنفس مصنوعی تهیه کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.