رسانه خبری پیامِ ایرانی

حزب دمکرات کردستان ایران: هدایت عبد‌الله‌پور تیرباران شده


هدایت عبدلله پورحق نشر عکس
hengaw.net

خانوادە هدایت عبداللە پور، زندانی کرد محکوم بە اعدام می‌گویند پس از ۴۴ روز بیخبری از سرنوشت او، دیروز چهارشنبه، ۴ تیر، ۲۴ ژوئن، مسئولان زندان گواهی فوت او را تحویل دادند.

به گزارش سازمان هه‌نگاو و به نقل از اعضای خانواده آقای عبدالله پور، او در روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت (۱۱ ماه مه) “در یکی از پادگان‌های اشنویه تیرباران شده است.”

حزب دمکرات کردستان ایران نیز با انتشار بیانیەای “تیرباران” هدایت عبداللەپور از اعضای این حزب را تایید کردە است.

در گواهی فوت آقای عبدالله پور که به خانواده او تحویل داده شده، علت مرگ، “برخورد اجسام سخت و تیز” اعلام شدە است.

جسد آقای عبدالله پور به خانواده اش تحویل داده نشده و آنها از محل دفن فرزندشان بی‌اطلاع هستند. اجرای حکم اعدام هم بدون اطلاع وکیل و خانواده آقای عبدالله پور بوده است.

در پیگیری‌های خانواده، روز چهارشنبه ۲۱ خرداد، ابوبکر عبدالله پور، پدر هدایت به واحد اجرای احکام دادگستری ارومیه می‌رود و به او به طور شفاهی گفته می‌شود که حکم اعدام پسرش ۲۰ روز پیش اجرا شده است.

بنابه گزارش ها آقای عبدالله پور اهل اشنویه، تابستان سال ۹۵ بازداشت شد که نزدیک به دو ماه بعد از درگیری میان اعضای سپاه پاسداران و اعضای حزب دمکرات کردستان در روستای قره سقل در اطراف اشنویه بود.

او چند ماه بعد در یک شعبه دادگاه انقلاب به اتهام “معاونت بغی و عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران” به اعدام محکوم شد.

بنابه گزارش ها هرچند این حکم بعدا در دیوان عالی باطل شد اما او دوباره در ۲۰ دی ماه ۱۳۹۶ در شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه به اعدام محکوم شده بود.

هدایت عبداللە‌پور متاهل بوده و دو فرزند بە نام های سیروان و کردستان دارد.

پیشتر ابوبکر عبدالله‌پور در یک فایل صوتی از مقامات جمهوری اسلامی و رئیس قوه قضائیه خواستار روشن شدن سرنوشت فرزندش و تحویل جنازه او شده بود.

او با اشاره به بیگناهی فرزندش گفته بود: “فرزندم را بخاطر یک لقمه نان ، برای سی هزار تومان پول اعدام کردید”

او در این فایل صوتی گفته بود: “از اینها که به خودشان می‌گویند جمهوری اسلامی، می‌خواهم که اسلام جای خودش، به انسانیت عمل کنند. اگر واقعا بچه مرا اعدام کرده‌اند، جای قبرش را، جنازه‌اش را به زنش، به مادرش بگویید.”

سازمان عفو بین‌الملل هم پیشتر با انتشار یک بیانیه “اعدام مخفیانه” این زندانی را محکوم کرده و از مقامات و مسئولان ایرانی خواسته بود که حقایق را درباره سرنوشت هدایت عبدالله‌پور و اعدام او روشن کنند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.