رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اجرای حکم حبس حسن سعیدی، فعال کارگری لغو شد


خبرگزاری هرانا – اجرای حکم حبس حسن سعیدی از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه لغو شد. آقای سعیدی پیشتر به ۵ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت استفاده از وسایل مخابراتی هوشمند و عضویت در احزاب و گروه های و دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، از لغو اجرای حکم حبس حسن سعیدی از اعضای این سندیکا خبر داد.

بر اساس این گزارش، پس از لغو حکم صادره علیه آقای سعیدی، وثیقه وی نیز در شعبه یک اجرای احکام اوین آزاد شد.

گفتنی است آقای سعیدی پیشتر در تاریخ ۲ شهریورماه ۱۳۹۸، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به ۵ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت استفاده از وسایل مخابراتی هوشمند و عضویت در احزاب و گروه های و دستجات سیاسی و اجتماعی محکوم شده بود و روز یکشنبه ۸ آبان ماه، شعبه‌ ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، محکومیت این شهروند را بدون تشکیل جلسه دادگاه عیناً تایید کرد.

حسن سعیدی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شد.

وی پس از بازداشت به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین موسوم به بند ۲۰۹ منتقل و به مدت ۳۳ روز در سلول های انفرادی نگهداری شد.

آقای سعیدی نهایتاً در تاریخ ۱۲ خردادماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شده بود.

جلسه اول رسیدگی به اتهامات آقای سعیدی در تاریخ ۱۶ مردادماه و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده و طی آن اتهامات “اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور” و “اخلال در نظم و آسایش عمومی” علیه آقای سعیدی مورد رسیدگی قرار گرفته بود. دومین جلسه دادگاه این فعال کارگری نیز در همین شعبه دادگاه در تاریخ ۲۶ مردادماه همان سال برگزار شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.