رسانه خبری پیامِ ایرانی

کنفرانس مطبوعاتی مرکل درباره کرونا: احتمال ابتلای ۶۰ تا ۷۰ درصد آلمانی‌ها | جهان | DW


روز چهارشنبه، ۲۱ اسفند (۱۱ مارس) آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، ینز اشپان، وزیر بهداشت این کشور و لوتار ویلر، رئیس موسسه پژوهشی روبرت کُخ در یک نشست مطبوعاتی به پرسش‌های خبرنگاران در باره شیوع ویروس کرونا در آلمان پاسخ دادند.

آنگلا مرکل مبرم‌ترین وظیفه کنونی دولت را مدیریت این بحران و جلوگیری از گسترش ویروس کشنده خواند. 

او آنچه را که روز سه‌شنبه نمایندگان حزب دموکرات مسیحی به نقل از او گفته بودند دوباره تایید کرد و گفت: «به نظر کارشناسان، چون برای پیش‌گیری از شیوع این ویروس واکسنی وجود ندارد و راه‌های درمان بیماری هم هنوز پیدا نشده، احتمال می‌رود که ۶۰ تا ۷۰ درصد شهروندان آلمان به آن مبتلا شوند.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

صدراعظم آلمان تصریح کرد که همه ارگان‌های دولتی وظیفه دارند در کند کردن روند گسترش ویروس سهیم باشند و این مهم نباید تنها به‌عهده سیستم بهداشت و درمان باشد. 

او ضمن اشاره به وظایف شهروندان در قبال یکدیگر ابراز امیدواری کرد که “همگی با موفقیت این آزمون را پشت بگذاریم”.

مرکل در ادامه وعده داد که مبنای کنش دولت در این رابطه داده‌های علمی و توصیه‌های دانشمندان و کارشناسان خواهد بود.

اولویت‌های دولت

به گفته صدراعظم آلمان، آنچه که در وهله نخست اهمیت دارد، جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس است و اینکه  پرسنل پزشکی اطمینان حاصل کند که میتواند با آسایش نسبی وظیفه خود را انجام دهد. او گفت: «این که بازی‌های فوتبال به روال معمول انجام نشوند، نباید بدترین خبر تلقی شود.»

در روزهای اخیر مسابقه‌های فوتبال در آلمان بدون تماشاچی برگزار می‌شوند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

علاوه بر این، دولت تجمع‌های بیشتر از یک‌هزار نفر را ممنوع کرده است.

در برلین تمامی برنامه‌های فرهنگی و هنری که در سالن‌های بزرگ برگزار می‌شوند، از جمله اجرای نمایش‌در سالن‌های تئاتر تعطیل شده‌اند.

هماهنگی در سطح اروپا

صدراعظم آلمان در کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنه از نتایج نشست اروپایی نیز که شامگاه سه‌شنه از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، سخن گفت.

او تاکید کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای مقابله با کرونا به شکل هماهنگ عمل می‌کنند. علاوه بر این، اروپا در مجموع از پژوهش‌های کارشناسان برای یافتن واکسن و داروی معالج بیماری کرونا حمایت می‌کند.

به گفته مرکل، آلمان برای مبارزه با کرونا یک میلیارد یورو هزینه خواهد کرد. حدود ۱۴۰ میلیون یوروی آن برای تحقیق در باره واکسن علیه ویروس کرونای نوظهور در نظر گرفته شده است.

صدراعظم وعده داد که دولت زیان‌های وارده بر شرکت‌های آلمانی را تا حدی که بتواند جبران خواهد کرد.

بر اساس آمار رسمی‌، تا روز چهارشنبه بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر در آلمان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند و سه نفر نیز بر اثر بیماری حاصل از این ویروس (COVID19) جان باخته‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.