رسانه خبری پیامِ ایرانی

افزایش کمک آلمان به سازمان بهداشت جهانی تا نیم میلیارد یورو | آلمان | DWینس اشپان، وزیر بهداشت دولت فدرال آلمان از افزایش کمک‌های مالی به سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای پشتیبانی از تلاش‌ها برای مهار پاندمی کرونا خبر داد.

اشپان روز پنج‌شنبه پنجم تیر (۲۵ ژوئن) در یک کنفرانس ویدئویی با همتای فرانسوی خود اولیور وران، و رئیس سازمان بهداشت جهانی، تدروس ادهانوم وعده داد کمک‌های آلمان به این نهاد سازمان ملل تا نیم میلیارد یورو افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این سه نفر در پایان کنفرانس ویدئویی بیانیه مشترکی در شهر ژنو منتشر کردند. کمک‌هایی که ینس اشپان وعده پرداخت آنها را داده بیشترین رقمی است که آلمان تا کنون طی یک سال به سازمان بهداشت جهانی اختصاص داده است.

به گفته اشپان، برلین متعهد شده تا پایان این دوره از فعالیت who در سال ۲۰۲۳ مبلغی معادل ۴۱ میلیون یورو به بودجه این سازمان اختصاص دهد.

۲۵ میلیون یورو از کمک‌های آلمان به پروژه‌های سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در کشورهای مختلف اختصاص دارد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

وزیر بهداشت آلمان می‌گوید ۲۰۰ میلیون یورو برای جبران کسری بودجه این نهاد سازمان ملل، به خاطر خودداری برخی کشورها از حمایت مالی از آن در نظر گرفته شده است.

تعلیق کمک آمریکا به سازمان بهداشت جهانی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده میانه ماه آوریل سازمان بهداشت جهانی را به سوءمدیریت و پنهانکاری درباره واقعیت گسترش کرونا در چین، به عنوان کانون شیوع ویروس، متهم کرد و گفت بودجه و کمک‌های مالی به این سازمان به حال تعلیق درمی‌آید.

آمریکا سالانه تا حدود نیم میلیارد دلار در اختیار این نهاد سازمان ملل قرار می‌داد که بیش از سه چهارم آن کمک داوطلبانه بود. در پی این تصمیم چین اعلام کرد ده‌ها میلیون دلار برای مقابله با کرونا به خصوص در کشورهای کمتر توسعه یافته و با زیرساخت‌های نامناسب بهداشتی و درمانی در اختیار سازمان بهداشت جهانی می‌گذارد.

پنس اشپان همچنین اعلام کرد که دولت آلمان آمادگی دارد برای کمک به کشورهای نیازمند، تجهیزات پزشکی و وسائل مورد نیاز برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، از جمله ماسک و پوشش ایمنی به ارزش صدها میلیون یورو تهیه کند و در اختیار آنها بگذارد.

پیش از این آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در جریان کنفرانس بین‌المللی کشورهای اهداء کننده کمک به تولید واکسن کرونا در ماه مه اعلام کرده بود برلین ۱۱۰ میلیون یورو برای این کار اختصاص می‌دهد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گفته ینس اشپان، پرداخت کمک‌های مالی آلمان مستلزم تائید پارلمان فدرال (بوندس‌تاگ) است و او اطمینان دارد که نمایندگان مجلس فدرال تا ابتدای ماه ژوئیه با این کار موافقت خواهند کرد.

وزیر بهداشت آلمان می‌گوید پاندمی کرونا نشان داد که جهان بیش از پیش به یک سازمان بهداشت قدرتمند، کارآمد و پاسخگو نیاز دارد و این سازمان باید قادر باشد واکنش به بحران‌های بهداشتی جهان را هماهنگ و هدایت کند. او همچنین خواستار اصلاح ساختارهای این سازمان شد اما در مورد آن توضیح بیشتری نداد.

مطابق فهرستی که پژوهشگران دانشگاه امریکایی جانز هاپکیز منتشر می‌کنند تا غروب پنجم تیرماه بیش از ۹ میلیون و ۴۷۸ مورد ابتلا به ویروس کرونا در ۱۸۸ کشور جهان شناسایی شده و حدود ۴۸۴ هزار نفر در ارتباط با بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.