رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا؛ قرنطینه ده ها نفر از محافظان دونالد ترامپ


سرویس مخفی تعداد ماموران مبتلا به ویروس کرونا را اعلام نکرده استحق نشر عکس
Reuters

Image caption

سرویس مخفی تعداد ماموران مبتلا به کووید-۱۹ را اعلام نکرده است

به گزارش رسانه های آمریکایی، به ده‌ها نفر از ماموران سرویس مخفی آمریکا که مسوولیت حفاظت از رییس جمهوری و مقام های ارشد را بر عهده دارند، دستور داده شده که خود را قرنطینه کنند.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که آزمایش های صورت گرفته بر روی دو نفر از ماموران حاضر در گردهمایی انتخاباتی دونالد ترامپ در شهر تولسا نشان داد آنها مبتلا به ویروس کرونا هستند.

همزمان با برگزاری این گردهمایی، گزارش هایی درباره مبتلا شدن شش نفر از افراد مرتبط با کارزار انتخاباتی آقای ترامپ که به تولسا سفر کرده بودند، منتشر شده بود.

بیماری دو نفر دیگر از کارکنان کارزار انتخاباتی آقای ترامپ نیز پس از برگزاری این گردهمایی مشخص شد.

از آقای ترامپ به دلیل برگزاری گردهمایی انتخاباتی در شهری که میزان شیوع ویروس کرونا در آن در حال افزایش است، انتقاد شده است.

سرویس مخفی تعداد احتمالی کارکنان مبتلا و تعداد قرنطینه شدگان را اعلام نکرده است ولی واشنگتن پست به استناد افراد مطلع نوشته است دو مامور سرویس مخفی از جمله شش نفری بودند که بیماری آنها همزمان با سفر آقای ترامپ به تولسا اعلام شد.

به نوشته این روزنامه،‌ این دو نفر به همراه ده ها مامور دیگر سرویس مخفی جمعه گذشته در یک جلسه که برای برنامه ریزی سخنرانی انتخاباتی آقای ترامپ در تولسا برگزار شد، شرکت کرده بودند و حتی پس از مشخص شدن نتایج آزمایش شان همچنان به انجام وظایف خود ادامه دادند.

به گزارش سی ان ان، کاترین میلوهان، سخنگوی سرویس مخفی گفته است که این سازمان از جهت تعداد کارکنان سالم “از آمادگی لازم برخوردار است و کارمندان وظایف مختلف را طبق آنچه که لازم است” انجام می دهند.

سی ان ان همچنین با استناد به یک ایمیل داخل سازمانی سرویس مخفی گزارش کرد که ماموران این سازمان که همراه با رییس جمهوری سفر می کنند، باید ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از سفر آزمایش شوند.

افراد شرکت کننده درگردهمایی انتخاباتی آقای ترامپ در تولسا موظف به پوشیدن ماسک صورت یا رعایت فاصله اجتماعی نبودند اما هنگام ورود به محل گردهمایی درجه حرارت بدنشان بررسی می شد.

آنها همچنین باید نامه ای را امضا می کردند که بر اساس آن کارزار دونالد ترامپ از هرگونه مسئولیت در برابر بیماری احتمالی آنها مبری می شد.

هنوز مشخص نیست که آیا گردهمایی شنبه گذشته بر میزان شیوع ویروس کرونا در تولسا تاثیر داشته است یا خیر؟

اما روز چهارشنبه مقام های محلی از ثبت ۲۵۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این شهر خبر دادند.

در همین حال ، فرمانداران نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات از افرادی که از ایالت هایی می آیند که شیوع ویروس کرونا در آنها در حال افزایش است ، خواسته اند که به مدت ۱۴ روز در قرنطینه قرار گیرند.

اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک به خبرنگاران گفت این ایالت ها آلاباما، آرکانزاس، آریزونا، فلوریدا، کارولینای شمالی، کارولینای جنوبی، تگزاس و یوتا هستند.

دانشگاه واشنگتن پیش بینی کرده است که تا ماه اکتبر تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به ۱۸۰ هزار نفر برسد.

تاکنون ایالات متحده بیش از ۲.۳ میلیون مورد ابتلا به این ویروس و بیش از ۱۲۱ هزار مورد مرگ و میر را ثبت کرده است.

مقامات بهداشتی می گویند هفته های آینده برای مهار شیوع بیماری بسیار مهم است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.