رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز ۵ تیرماه، جمعی از مرغداران سمنان مقابل ساختمان استانداری این شهر، شماری از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه برای یازدهمین روز متوالی در محوطه این شرکت و گروهی از کارگران شرکت مهاجر جنوب جم در پالایشگاه شماره ۱۹ عسلویه با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرآت نیوز، روز چهارشنبه ۴ تیرماه ۱۳۹۹، جمعی از مرغداران سمنان مقابل ساختمان استانداری سمنان تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، مرغداران از بالا رفتن هزینه‌های تولید مرغ، کمبود نهاده‌های دامی و نحوه قیمت گذاری مرغ و تخم مرغ گلایه‌مندند.

یکی ازمرغداران با گلایه از عدم قیمت گذاری مناسب مرغ در استان سمنان گفت: “در سراسر کشور قیمت دولتی مرغ افزایش یافته اما قیمت خرید مرغ دولتی در سمنان مربوط به سال ۹۷ است”.

این مرغدار اینگونه ادامه داد: “با این شرایط هیچ مرغداری امکان جوجه‌ریزی و پرورش مرغ ندارد و درصورت استمرار این اوضاع مجبور به واردات مرغ و عرضه آن به قیمت بالای ۳۰ هزارتومان خواهیم بود”.

یکی دیگر از مرغداران نیاز و مصرف روزانه مرغ در سمنان را حدودا ۱۰ تن عنوان کرد و گفت: “شاهد این هستیم که چندین برابر مرغ مورد نیاز سمنان خریداری می شود اما در جای دیگری و خارج از استان به فروش می‌رسد. چرا باید مرغدار ضرر کند اما سود به جیب دلالان و واسطه ها برود؟”

یک مرغدار که به گفته خود سابقه ۴۰ ساله در تولید مرغ دارد، گفت: “نهاده های دامی مثل ذرت و سویا افزایش پیدا کرده و در حال حاضر به سختی تهیه می‌شود. بالارفتن هزینه‌های تولید باعث شده تا در مجتمع خودم که ۴۰ کارگر مشغول به کار بودند به ۴ نگهبان تقلیل پیدا کند و مابقی بیکار شدند”.

وی افزود: “در حال حاضر قیمت تمام شده مرغ، بیش از ۱۳ هزار تومان است اما به قیمت سال ۹۷ از ما خریداری می‌شود. در قیمت گذاری و جلسات تنظیم بازار نظر مرغداران لحاظ نمی‌شود و چیزی جز ضرر و خسارت برای مرغداران باقی نمی‌ماند”.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز پنجشنبه ۵ تیر ۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه برای یازدهمین روز متوالی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، دست از کار کشیده و در محل کار خود تجمع کردند.

معترضان مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع کارگران شرکت مهاجر جنوب جم در عسلویه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۵ تیر ۹۹، کارگران شرکت مهاجر جنوب جم در پالایشگاه شماره ۱۹عسلویه دست از کار کشیده و تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، کارگران به بی‌توجهی پیمانکار نسبت به مسائل معیشتی خود معترض هستند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.