رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | گزارشی از آخرین وضعیت پریزاد حمیدی شفق در زندان قرچک ورامین


خبرگزاری هرانا – پریزاد حمیدی شفق، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند. خانم حمیدی شفق اسفندماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران جمعا به ۱۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. از این میزان با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و ۶ ماه حبس در خصوص وی قابل اجرا بود. حکم صادره نهایتا با تسلیم به رای و عدم اعتراض خانم حمیدی به میزان ۵ سال و ۷ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری قطعیت یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پریزاد حمیدی شفق، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند.

پریزاد حمیدی شفق در تاریخ ۵ اسفندماه ۱۳۹۸، به دلیل فعالیت در فضای مجازی توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و به یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲–الف زندان اوین منتقل شد. خانم حمیدی شفق نهایتا پس از ۲۵ روز با پایان مراحل بازجویی در تاریخ ۲۹ اسفند ۹۸ به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

خانم حمیدی شفق نهایتا توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و از بابت اتهامات “توهین به مقدسات، ترغیب و تحریک به اعمال خشونت آمیز و عضویت و فعالیت در یکی از گروه‌های مخالف نظام” مجموعا به ۱۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.  از این میزان با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و ۶ ماه حبس در خصوص وی قابل اجرا بود.

این حکم نهایتا با عدم اعتراض به حکم صادره و تسلیم به رای به ۵ سال و ۷ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری قطعیت یافت.

پریزاد حمیدی شفق، متولد ۱۳۶۱ است و هم‌اکنون پنجمین ماه از مدت محکومیت  خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.