رسانه خبری پیامِ ایرانی

″تهران جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی را واگذار می‌کند″ | ایران | DWخبرگزاری رویترز شامگاه چهارشنبه، ۲۱ اسفند (۱۱ مارس) به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که دولت ایران به  سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی، وابسته به سازمان ملل، وعده داده است که جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی را در دو هفته آینده به مقامات مسئول اوکراین تحویل می‌دهد.

 بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین که بامداد ۱۸ دی (۸ ژانویه ۲۰۲۰) در حال ترک تهران به مقصد کی‌یف بود، در حوالی شهر جدید پرند در تهران با موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سرنگون شد. در این حادثه تمامی ۱۷۶ مسافر و خدمه پروازی جان باختند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در گزارش رویترز به نقل از یکی از منابع آمده است که احتمال اینکه جعبه‌های سیاه به فرانسه فرستاده شوند هم وجود دارد.

تایید از جانب سفیر اوکراین در کانادا

آندری شوچنکو، سفیر اوکراین در کانادا نیز در توئیتی نوشت، فرهاد پرورش نماینده ایران در سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی گفته است که ایران جعبه‌ها را به اوکراین تحویل می‌دهد و در صورت نیاز به بررسی تخصصی اضافی، جعبه‌ها را به فرانسه هم خواهد فرستاد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

فرانسوا فیلیپ شامپاین، وزیر امور خارجه کانادا، چهارشنبه گذشته (۱۴ اسفند) در یک کنفرانس مطبوعاتی با همتای اوکراینی خود در کی‌یف گفت: «ما انتظار داریم و از ایران می‌خواهیم امکان دسترسی به جعبه‌های سیاه را بدون اتلاف وقت بیشتر به ما بدهد.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.