رسانه خبری پیامِ ایرانی

اهمیت مراقبت از سلامت روان در مقابله با کرونا | دانش و محیط زیست | DWبه گزارش Mental Health Foundation؛ پوشش های رسانه ای، کووید۱۹ را به عنوان یکی از تهدیدهای منحصر به فرد، برجسته کرده است و این امر به وحشت، استرس و پتانسیل ابتلا به هیستری افزوده است.

همه‌گیری‌ها فقط یک پدیده جسمانی نیستند. آنها در بسیاری از سطوح بر افراد و جامعه تأثیر می گذارند و باعث ایجاد اختلالات روانی مانند حملات هراس و استرس می شوند. در این میان، افراد مبتلا به بیماری‌های روانی ممکن است به ویژه در برابر اثرات وحشت و تهدید گسترده، آسیب‌پذیر باشند.

متخصصان حوزه سلامت روان تاکید می‌کنند که در هنگام شیوع ویروس کرونا از سلامت روان خود مراقبت کنید.

سعی کنید از گمانه‌زنی ها خودداری و منابع معتبری را در مورد شیوع این بیماری جستجو کنید.

شایعه و حدس و گمان می تواند اضطراب را برانگیزد. دسترسی به اطلاعات با کیفیت بالا در مورد ویروس می‌تواند به شما کمک کند تسلط بیشتری به پیرامون خود  داشته باشید.

به کارهای روزمره خود پایبند باشید. برای کسب آرامش بیشتر از تکنیک‌های مدیریت استرس مانند یوگا، مدیتیشن و تای چی استفاده کنید. در خانه فعالیت بدنی داشته باشید. نرمش ساده باعث افزایش سطح هورمون های اندروفین و سروتونین شده و به شما احساس بهتری می دهد.

یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید

طبیعی است که هنگام خواندن خبرهایی در مورد شیوع بیماری، احساس آسیب‌پذیری کنید. اما مهم است که این احساسات را کنترل و به دیگران یادآوری کنیم تا از سلامت جسمی و روحی ما مراقبت کنند. همچنین باید از افزایش عادت‌هایی که ممکن است در دراز مدت مفید نباشد، مانند سیگار کشیدن و نوشیدن الکل خودداری کنیم.

موضع دلسوزانه و حمایتی، شانس پیشگیری و بهبود را بهبود می‌بخشد. به یاد داشته باشید که هر سرماخوردگی یا سرفه مربوط به ویروس کرونا نیست.

از همه اخبار دوری نکنید و همچنان به اطلاع رسانی و آموزش ادامه دهید، اما در صورت مزاحم بودن اخبار، خواندن آنها را محدود کنید.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.