رسانه خبری پیامِ ایرانی

آتش‌سوزی در یک کلینیک درمانی در تهران چندین کشته بر جای گذاشت


Share

شامگاه سه‌شنبه ۱۰ تیر کلینیک درمانی ”سینا اطهر” واقع در خیابان شریعتی تهران در پی یک انفجار دچار آتش‌سوزی شد. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از جان‌باختگان دست‌کم ۱۸نفر درجریان این حادثه خبر داد.

تصویری از کلینیک سینا اطهر در حال آتش سوزی

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) جان باختن ۱۸ نفر در حادثه انفجار و آتش‌سوزی در کلینک درمانی سینا اطهر را تایید کرد.

جلال ملکی در این باره گفت:

«در حال حاضر ١٩ نفر از داخل ساختمان به غیر از نجات‌یافتگان خارج شدند که فوت ١٨ نفر از آنها متأسفانه تایید شده است. نظر نهایی توسط عوامل اورژانس اعلام خواهد شد.»

پیمان صابریان، رئیس مرکز اورژانس تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد تاکنون شش نفر نیز مصدوم شده‌اند که به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شدند.

بنا به اعلام دادستان تهران در گفت‌وگو با شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی، ۱۰ نفر از جان‌باختگان زن و ۳ نفر مرد هستند.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، این آتش‌سوزی در ساعت ٢٠:۵۶ شامگاه سه‌شنبه اتفاق افتاد.

تصویری از لحظه انفجار در کلینیک درمانی سینا اطهر – شبکه‌های اجتماعی

بعد از گذشت دو ساعت از این حادثه، جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از اطفای آتش‌سوزی در کلینیک سینا خبر داد. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: «از دقایقی قبل و با اطفای آتش‌سوزی عملیات جستجو برای یافتن افراد حاضر در اتاق‌های این کلینیک آغاز شده است.»

طبق گفته سخنگوی آتش‌نشانی، همه جانباختگان آتش‌سوزی در مرکز درمانی سینا اطهر در اتاق‌های عمل طبقه منفی دو بودند. جلال ملکی در این باره گفت:

«این افراد احتمالا به دلیل نفوذ دود و حرارت جانشان را از دست داده‌اند. او گفت که این مرکز درمانی پنج طبقه است که حادثه در طبقه منفی دو رخ داد.»

هنوز علت اصلی این حادثه مشخص نیست، اما رئیس مرکز اورژانس تهران گفته به احتمال زیاد علت این واقعه آتش‌سوزی انفجار کپسول گاز بوده است.

این خبر باز به‌روزرسانی خواهد شد.

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.