دو سال حبس برای یک وکیل به اتهام توهین به رهبر

به اشتراک گذاشتن۴ ساعت،۵۴ دقیقه

استان‌وایر- «محمدعلی کامفیروزی»، وکیل دادگستری به خاطر انتقاد و به اتهام «توهین» به آیت‌الله «علی خامنه‌ای»، به دو سال حبس تعلیقی و ۶۰ بار مسافرت به شیراز محکوم شد.

«محمدعلی باقرپور»، وکیل دادگستری گفت موکلش به خاطر یک سخنرانی که سال ۱۳۹۷ در جمع دانشجویان «دانشگاه شیراز» ایراد کرده بود، به تحمل چنین مجازاتی محکوم شده است.

باقرپور افزود سازمان اطلاعات سپاه فجراستان فارس تنها شاکی پرونده موکلش است و براساس حکم دادگاه باید ۶۰ بار به شیراز سفر کرده و خود را به این سازمان معرفی کند.

وی حکم صادره درباره موکلش را غیرقانونی دانست و گفت: «موکل من هیچ توهینی به رهبری انقلاب نکرده است.»

این وکیل گفت که موکلش فقط یک جمله درباره رهبری گفته و آن هم این است که عملکرد رهبری هم عملکرد قابل انتقادی است در دفاع از حقوق و آزادی‌های شهروندان.»

باقر‌پور این پرسش را مطرح کرد: «خب کجای این حرف توهین است؟ اگر قابل انتقاد خواندن عملکرد رهبری را توهین بدانیم، خب این حرف بارها توسط خود ایشان هم بیان شده است.»

این وکیل اضافه کرد: «رأی صادره برخلاف موازین حقوق جزا و مصداق بارز نقض اصول برائت و قانونی بودن جرم و مجازات و سلب حق آزادی بیان است.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید:  www.ostanwire.comمنبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *