رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | زخمی شدن ۴ شهروند بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی در زاهدان


خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه، بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی به سمت یک خودروی عبوری، دو سرنشین خودرو و دو عابر پیاده در پی اصابت گلوله زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۱۳۹۸، بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی به سمت یک خودروی عبوری، دو سرنشین خودرو و دو عابر پیاده زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، این حادثه در منطقه‌ای مسکونی واقع در خیابان کشاورز زاهدان رخ داده است.

از هویت شهروندان زخمی شده تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در دست نیست، با این حال گفته می‌شود که سرنشینان خودرو از طایفه «خارکویی» بودند و از ناحیه دست و پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، این واقعه تجمع مردم محلی را به دنبال داشته و ماموران نیز برای کنترل تجمع و متفرق کردن مردم، بار دیگر اقدام به تیراندازی هوایی در این منطقه کرده‌اند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.