رسانه خبری پیامِ ایرانی

دونالد ترامپ برای سفر از اروپا به آمریکا ممنوعیتی یک‌ماه وضع کرد | جهان | DWدونالد ترامپ، رئیس  جمهوری آمریکا رسما از محدودیت جدید سفر مسافران اروپایی به آمریکا خبر داده است. بر اساس تصمیم ترامپ، محدودیت سفر به آمریکا برای شهروندان اروپایی یک ماه ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری‌ها غروب چهارشنبه ۲۱ اسفند (۱۱ مارس) بخش‌هایی از سخنان دونالد ترامپ و برنامه دولت آمریکا در مقابله با ویروس کرونا را بازتاب داده‌اند. دونالد ترامپ در سخنرانی خود اعلام کرد که شیوع بیماری کرونا یک مشکل اروپایی است و خواستار منع یک‌ماهه سفر شهروندان اروپا به آمریکا شد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

قرار است این تصمیم دونالد ترامپ از نیمه‌شب روز جمعه ۱۳ مارس به وقت محلی به مورد اجرا گذاشته شود. این محدودیت شامل شهروندان آمریکایی ساکن کشورهای اروپایی نمی‌شود. ترامپ گفته است که از شهروندان آمریکایی مقیم خارج از این کشور نیز تست ابتلا به کرونا صورت خواهد گرفت.

ممنوعیت سفر به آمریکا

محدودیت یک‌ماهه سفر از اروپا به آمریکا که در برنامه دولت این کشور برای مقابله با شیوع بیماری کرونا پیش بینی شده است، شامل حال شهروندان بریتانیایی نمی‌شود.

به این ترتیب، ممنوعیت سفر به آمریکا تنها شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌شود. دونالد ترامپ در سخنرانی خود پیرامون شیوع بیماری کرونا گفته است که کشورهای اتحادیه اروپا در مقابله با این بیماری اهمال کاری کرده و به موقع واکنش نشان نداده‌اند.

ترامپ گفته است که اتحادیه  اروپا می‌بایست خیلی سریع‌تر مانع از سفر شهروندان چینی به اروپا می‌شد. رئیس جمهوری آمریکا از شهروندان کشور خود نیز خواسته است درباره سفر به خارج از این کشور سنجیده عمل کنند و از سفرهای غیرضروری اجتناب ورزند.

رئیس جمهوری آمریکا در اواخر ماه ژانویه نیز سفر شهروندان خارجی که در یک بازه زمانی دوهفته‌ای پیش از ورود به آمریکا در چین بوده‌اند را ممنوع کرده بود. ترامپ در اواخر ماه فوریه تصمیم مشابهی برای آن دسته از مسافرانی گرفته بود که پیش از ورود به خاک آمریکا در ایران به سر برده بودند. پس از آن نیز، مقررات سفر از بخش‌هایی از کشور‌های ایتالیا و همچنین کره جنوبی نیز تشدید شده بود.

اکنون، رئیس جمهوری آمریکا به استثنای بریتانیا، این ممنوعیت سفر را برای دیگر کشورهای اروپایی نیز وضع کرده است.

لازم به یادآوری است که شمار مبتلایان به بیماری کرونا در آمریکا به بیش از هزار مورد رسیده است. تا کنون ۳۰ نفر از مبتلایان به این بیماری در آمریکا جان خود را از دست داده‌اند.

افزون بر آن گفته می‌شود که تام هنکس، هنرپیشه نام‌آشنای هالیوود و همسرش نیز در دوره اقامت خود در استرالیا مبتلا به بیماری کرونا شده‌اند. این خبر را تام هنکس با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.