رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در ایران؛ شهردار مشهد: سفرهای نوروزی به مشهد می‌تواند فاجعه انسانی به بار بیاورد


کرونا در ایرانحق نشر عکس
Irna

محمدرضا کلائی، شهردار مشهد از مردم خواست با توجه به افزایش جدی آمار ابتلا به ویروس کرونا در این شهر، مشهد را بعنوان مقصد سفرهای نوروزی خود انتخاب نکنند و “بدون تعارف باید بگم سفر به مشهد در نوروز امسال می‌تونه یک فاجعه انسانی به بار” بیاورد.

آقای کلائی در صفحه اینستاگرام خودش نوشت که “البته موضوع سفر نکردن توی این روزهای کرونایی، برای همه شهرهای ایران صدق می‌کند”.

به نوشته شهردار مشهد، این شهر نیاز دارد تا زنجیره انتقال ویروس را قطع کند و بر همین اساس “هرگونه تجمعی، حتی برای پیشواز سال نو می‌تواند برای ما به معنای کمک به رشد آمار مبتلایان باشد.”

آقای کلائی همچنین نوشته که قرنطینه کردن شهر مشهد یا استان خراسان رضوی از اختیار وی خارج بوده و از مردم خواست تا با “همدلی و یکپارچگی”، “این بحران هم با کم‌ترین آسیب و تلفات ممکن بگذریم”.

استاندار گیلان: همه جای گیلان آلوده است

ارسلان زارع، استاندار گیلان در گفتگو با تلویزیون دولتی ایران گفته است که “همه جای گیلان به جز منازل مردم آلوده” بوده و سازمان‌ها و نهادهای حکومتی “به سبب آلودگی که وجود دارد و امکان ضدعفونی کردن همه اماکن” را ندارند.

آقای زارع بر همین اساس گفت که “از مرد مکرر درخواست می کنیم که به گیلان سفر نکنند به این جهت است که به خود و خانواده آنان و نیز مردم این استان اجحاف نکنند”.

حق نشر عکس
Isna

ارشدترین مقام دولتی در استان گیلان از مردم خواست که به سبب آلودگی سفر خود به این استان را به تابستان موکول کنند.

به گفته وی “۷۰ درصد از مردم گیلان توصیه ها مبنی بر اینکه در خانه بمانیم را با جدیت رعایت می کنند و کمترین ترددها و عبور و مرور را دارند”.

کاهش ترافیک پایتخت

یوسف حجت، از مدیران شهرداری تهران نیز “از کاهش حدود ۵٠ درصدی تردد در تهران در پی شیوع کرونا” خبر داده است.

حق نشر عکس
Isna

آقای حجت گفته است که “درپی شیوع کرونا در شهر تهران و همچنین دعوت همشهریان به ماندن در خانه به طور محسوس ترافیک شهر تهران کاهش یافت.”

به گفته این مقام شهری تهران “مردم تهران به دلیل شیوع کرونا کمتر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، بگونه ای که شاهد کاهش ۶٠ درصدی مسافران مترو و اتوبوس در این روزها هستیم”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.