رسانه خبری پیامِ ایرانی

«سرعت ابتلا به کرونا در اصفهان در رده اول کشور قرار دارد»


Share

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد که سرعت ابتلا به کرونا در این استان در رتبه اول کشور است و هیچ شهرستانی در اصفهان از شیوع کرونا مصون نمانده است.

کرونا در ایران ـ عکس از آرشیو

کرونا در ایران ـ عکس از آرشیو

بهروز کلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پنج‌شنبه ۲۲ اسفند درباره شیوع کرونا در این استان گفت: «از لحاظ تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا، در رتبه سوم و چهارم کشور قرار گرفتیم و این افزایش اصفهان را از نظر سرعت ابتلا در رده اول قرار داد.»

کلیدری افزود: «در بیش از دو هفته گذشته که شیوع کرونا افزایش پیدا کرده، بیش از ۱۸۰۰ بیمار در حوزه علوم پزشکی اصفهان بستری شده‌اند و اکنون دیگر هیچ شهرستان اصفهان از شیوع کرونا مصون نمانده است.»

در ایران حدود سه هفته است که اولین نمونه‌های ابتلا به کرونا ثبت شد و براساس اعلام وزارت بهداشت، تا ظهر چهارشنبه ۲۲ اسفند، کل مبتلایان به این بیماری در سراسر کشور به ۹ هزار نفر رسید و ۳۵۴ نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. بر اساس اعلام وزارت بهداشت در روز چهارشنبه در کل استان اصفهان، با شناسایی ۱۷۰ مورد جدید ابتلا به کرونا شمار کل مبتلایان در این استان به ۷۸۸ نفر رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ایجاد یک محدویت چند هفته‌ای استقبال کرد و گفت تأخیر در این‌ زمینه خسارات را به مراتب بیشتر می‌کند. او در این‌باره گفت: «نباید به جایی برسیم که مردم به ما بگویند اگر شما عمق این خطر را درک می‌کردید چرا زودتر اقدام نکردید و فضای ناامن اجتماعی بسیار شدید را ایجاد کنند. نباید اجازه دهیم مدیران در تصمیم‌گیری عقب بمانند. برآوردهای کارشناسی در دنیا انجام شده است. آنچه دنیا پذیرفته است و ایتالیا ۱۶ میلیون نفر را قرنطینه کرد.»

در ایران هنوز تصمیم رسمی و مرکزی درباره قرنطینه کردن برخی از شهرها و استان‌ها گرفته نشده است و مسئولان محلی تنها به درخواست‌هایی از مردم برای سفر نکردن به مناطقی که شیوع کرونا در آن‌ها بالاست، اکتفا می‌کنند.

اولین نمونه مثبت کرونا در اصفهان ۵ اسفند جاری اعلام شد. افزون بر اصفهان، ۱۵ شهرستان دیگر این استان نیز درگیر این بیماری هستند و سن متوسط مبتلایان به این بیماری ۵۸ سال است.

بیشتر بخوانید:

کرونا در ایران: خراسان رضوی در وضعیت قرمز، گیلان آلوده

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.