رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویروس کرونا باعث توقف یک قطار در مسیر اتریشمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، باعث توقف یک قطار با ۳۰۰ مسافر در مسیر اتریش به این کشور شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، دوشنبه ۲۴ فوریه ۲۰۲۰، این قطار حرکت خود را در مسیر مونیخ به سمت ونیز ادامه می‌داد که به دلیل شناسایی دو مورد مشکوک به ویروس کرونا در میان مسافران این قطار، در گذرگاه برنر ایتالیا متوقف شد.

پس از این توقف، اتریش اعلام کرد که هنوز مشخص نیست چه زمان این قطار اجازه پیدا می‌کند به سفر خود ادامه دهد. این قطار حدود ۳۰۰ مسافر دارد که بیشتر آنها اتریشی و آلمانی هستند.

همچنین اتریش اعلام کرد که تمام خطوط قطار به ایتالیا از طریق گذرگاه برنر از دو جهت به حالت تعلیق درآمده است.

گویا این مسیر یک خط مسافری مهم و پرازدحام بین ایتالیا، اتریش و آلمان است، در حالی که ایتالیا به مرکز ویروس کرونا در اروپا تبدیل شده است.

به گفته وزیر امور خارجه اتریش، کارگروه کرونا ویروس قرار است روز دوشنبه تشکیل شود تا درباره موضوع کنترل مرزهای ایتالیا تصمیم‌گیری کند.

بر اساس آمار اعلام شده تا این لحظه، ۱۸۱ مورد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در اتریش شناسایی شده که نتیجه آزمایش هیچکدام مثبت نبوده است.

در ایتالیا نیز شمار مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ به ۱۰۰ تن رسید که دو نفر نیز جان خود را از دست دادند. در همین راستا، دولت این کشور ورود و خروج به مناطق شیوع این ویروس را محدود کرد.

جوزپه کونتو، نخست‌وزیر ایتالیا امروز طی نشستی با کابینه و مقام‌های دفاع غیرنظامی این کشور آخرین تحولات مرتبط با ویروس کووید-۱۹ را بررسی کرد.

کونتو در این نشست با اشاره به افزایش شمار مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور اظهار کرد:‌ «برای جلوگیری از گسترش آن تلاش می کنیم و برای مهار آن تصمیم به کنترل آمد و شد مردم گرفته ایم».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.