رسانه خبری پیامِ ایرانی

برای مقابله با کرونا به تحریم‌ها علیه ایران پایان دهیدمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در نامه‌ای که به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد و وزرای امور خارجه همه کشورهای جهان نوشت، از آنها خواست برای مقابله با کرونا، به تحریم‌ها علیه ایران پایان دهند.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز پنج‌شنبه ۱۲ مارس ۲۰۲۰ در صفحه توئیترش از ارسال این نامه به دبیرکل سازمان ملل و رونوشت آن به «روسای سازمان های بین المللی و وزرای امور خارجه همه کشورها» خبر داد.

موسوی در توئیترش نوشت: «دکتر ظریف امروز در نامه ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد که رونوشت آن برای روسای سازمان های بین‌المللی و وزرای امور خارجه همه کشورها ارسال شد بر ضرورت رفع تمامی تحریم‌های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا علیه ایران برای مقابله با #کرونا تاکید کرد.»

رئیس‌ بانک مرکزی ایران نیز روز پنج‌شنبه اعلام کرد که نامه‌ای به صندوق بین‌المللی پول نوشته و درخواست کرده که این صندوق برای کمک به کنترل ویروس کرونا، به ایران ۵ میلیارد دلار وام بدهد.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در ۲۴ ساعت منتهی به ۱۲ مارس ۲۰۲۰ در این کشور ۱۰۷۵مورد جدید ابتلای قطعی به کرونا ثبت شد تا تعداد کرونازدگان ایران به ۱۰ هزار و ۷۵ نفر برسد. مجموع فوتی‌های کرونا در ایران نیز با احتساب ۷۵ مورد مرگ جدید، به عدد ۴۲۹ نفر رسید.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.