رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در فامنین


خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۵ اسفندماه، رییس اداره حفاظت محیط زیست فامنین از صدور حکم جایگزین حبس برای یک شکارچی متخلف خبر داد. بنابر گفته وی، متهم به انجام ۳۰۰ ساعت خدمات عمومی رایگان در محیط زیست این شهرستان بدل از ۶ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مجید اسکندری، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فامنین در استان همدان اظهار داشت: “یک شهروند فامنینی با حضور در یکی از روستاهای اطراف این شهرستان پس از شکار پنج سر خرگوش اقدام به فیلم برداری از صحنه سلاخی خرگوش ها و قرار دادن فیلم و تصاویر آن در صفحه شخصی اینستاگرام خود کرده بود”.

اسکندری بیان کرد: “قاضی دادگاه علاوه بر پرداخت این متخلف به ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان ضرر و زیان به محیط زیست، متهم را به تحمل ۶ ماه حبس محکوم کرده بود که حبس آن به ۳۰۰ ساعت خدمات عمومی رایگان در حوزه محیط زیست فامنین تغییر یافت”.

وی ادامه داد: “به طور حتم برای تغییر نگرش این شکارچی متخلف نسبت به محیط زیست و آشنایی با آثار مثبت آن، کتاب هایی برای مطالعه در اختیار او قرار می گیرد همچنین از توان این محکوم برای پاکسازی طبیعت از زباله نیز استفاده می شود”.

رییس اداره حفاظت محیط زیست فامنین افزود: “این شکارچی جوان بدون سابقه تخلف شکار و صید و از افراد بومی منطقه است که با استفاده از سلاح دارای مجوز اقدام به شکار پنج سر خرگوش در سه مرحله کرده بود”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.