رسانه خبری پیامِ ایرانی

مهدی حاجتی عضو سابق شورای شهر شیراز بار دیگر بازداشت شد | ایران | DWزهره رستگاری، همسر مهدی حاجتی در صفحه توییترش خبر از بازداشت این عضو سابق شورای شهر شیراز داد. دستگیری مهدی حاجتی به دستور دادگاه انقلاب شیراز در عصر پنج‌شنبه ۲۲ اسفند (۱۲ مارس) صورت گرفته است.

مهدی حاجتی در مهرماه به اتهام حمایت از دو شهروند بهایی به مدت ده روز بازداشت شده بود.

حاجتی در چند روز اخیر پست‌های انتقادی علیه نحوه مدیریت بحران کرونا در صفحه توییترش منتشر می‌کرد. در یکی از این آخرین پست‌ها او مخالفان قرنطینه شدن قم را “دشمن ملت” نامیده و نوشته بود این افراد برای “رو کم کنی دشمن فرضی” بر سر جان مردم قمار کرده‌اند.

اکانت توییتر مهدی حاجتی از دسترس خارج شده است.

بهاره هدایت، فعال مدنی و دانشجویی در توییترش نوشته معاوم است که کسی نباید از قرنطینه قم و آمارهای دروغ چیزی بنویسد. او نوشته: «بله، یادمان نرفته که مملکت ملک طلق شماست.»

هم‌زمان همشهری آنلاین خبر داده که کاپیتان تیم داماش گیلان توسط اطلاعات سپاه قدس گیلان بازداشت شد. بر اساس این گزارش، محمد مختاری روز چهارشنبه پست تندی درباره تعداد کشته‌شدگان استان گیلان در اثر کرونا خطاب به مسئولان منتشر کرده بوده است.

او بلافاصله پس از انتشار این پست در مصاحبه‌ای گفته بود: «من واقعا از این وضعیت دلم گرفته و باعث شد تا آن پست را منتشر کنم. البته قبول دارم در هر قشری آدم خوب و بد حضور دارد و من فقط دغدغه خودم را در قبال این مردم گفتم. باید این موضوع خیلی بیشتر جدی گرفته شود و نباید با سهل‌انگاری یک فاجعه بزرگتر رقم بخورد.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.