رسانه خبری پیامِ ایرانی

رهایی از اعدام سە زندانی در پیرانشهر، سردشت و ارومیە


 

هەنگاو: طی روزهای گذشتە سە زندانی محکوم بە اعدام در شهرهای پیرانشهر، سردشت و ارومیە پس از رضایت اولیای دم، حکم اعدام آنها لغو و از مرگ رهایی یافتەاند.

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، یک شهروند اهل پیرانشهر با هویت ”ح . ا“ کە از سال ١٣٩۴ بازداشت و بە اتهام قتل عمد بە اعدام محکوم شدە بود، پس از رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

این شهروند در سال ٩۴ در حوالی روستای جلدیان طی یک درگیری شهروند دیگری را با هویت ”ع . ا“ بە قتل رساندە بود و پس از ۴ سال حبس سر انجام خانوادە مقتول با حضور در شعبە اجرای احکام کیفری رضایت و از خون فرزند خود گذشتند.

از سوی دیگر، و بر طبق گزارشی کە خبرگزاری ”ایرنا“ منتشر نمودە است، طی روزهای گذشتە یک شهروند اهل سردشت کە سال ١٣٩٣ بر سر اختلافات مالی پسر عموی خود را بە قتل رساندە بود، پس از پنج سال و رضایت اولیای دم، حکم اعدام وی کە از سوی دیوان عالی کشور نیز تایید و در مرحلە اجرا قرار داشت، لغو شد.

همچنین، یک زندانی محکوم بە اعدام در زندان مرکزی ارومیە پس از ١٩ سال حبس و با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتە است.

خبرگزاری ایرنا ضمن انتشار این خبر هویت زندانی محکوم بە اعدام را منتشر ننمودە، اما اعلام کردە است این حکم بە اتهام قتل عمد ”ز. الف“ صادر و توسط دیوان عالی کشور نیز تایید شدە بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.