رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | رهایی یک زندانی از اعدام در کرمانشاه


خبرگزاری هرانا –  یک زندانی در استان کرمانشاه که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، جبار تجری، رییس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه از بخشش یک زندانی محکوم به اعدام با گذشت اولیای دم خبر داد.

جبار تجری گفت: “در سال ۸۷ در پی یک نزاع دسته جمعی در یکی از روستاهای توابع استان کرمانشاه پنج فقره قتل به وقوع پیوست و در ادامه دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌های اهالی این روستا در سال ۹۳ هم، متاسفانه شخص دیگری در درگیری کشته شد و از تاریخ درگیری تا به حال کشمکش و خصومت سایه سنگین خود را بر این دو طایفه گسترانیده و روز به روز بر دامنه آن افزوده شده بود”.

وی عنوان کرد: “پس از دستگیری متهم و تشکیل پرونده اولیه، اولیای دم شکایت خود را علیه متهم اعلام و اعدام وی را خواستار شدند؛ دادگاه نیز با توجه به اقرار متهم، اتهام را محرز و مسلم دانست و وی را به اعدام محکوم کرد”.

تجری در ادامه افزود: “پس از درخواست خانواده متهم به قتل و دستور دادستان این پرونده‌ها در ستاد تالیف قلوب استان کرمانشاه ثبت و در جریان رسیدگی قرار گرفت که با تلاش‌های فراوان اعضای شورای حل اختلاف استان کرمانشاه و معتمدین محلی و نشست‌های متعددی که در راستای برقراری صلح و سازش بین این طوایف برگزار شد، سرانجام به فضل الهی نتیجه آن ایجاد صلح و سازش فی مابین بود”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.