رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار قربانیان ویروس کرونا در کردستان بە ٧٢ نفر رسید


هەنگاو: کرونا همچنان در کردستان قربانی می گیرد چهار مورد دیگر مرگ شهروندان در سقز بە دلیل ابتلا بە ویروس کرونا ثبت شد.

با استناد بە آمار بە ثبت رسیدە در مرکز آمار هەنگاو، طی ٢۴ ساعت گذشتە دست کم ۴ شهروند دیگر در شهر سقز دلیل ابتلا بە بیماری کرونا جانشان را از دست دادەاند کە یکی از آنها زن بودە است.

در فقدان سیستم اطلاع رسانی رسمی و قابل اعتماد، سازمان حقوق بشری هەنگاو با دریافت آخرین آمار و اطلاعات از منابع موثق، آمار فوت شدگان از ابتدای شیوع این ویروس در کردستان رابه شرح ذیل اعلام می دارد. شایان ذکر است کە هەنگاو به صورت منظم آخرین آمار مربوطه را برای آگاهی عموم به روز رسانی می کند.

با استناد بە آمار هەنگاو طی دو هفتە گذشتە دست کم ٧٢ مورد مرگ شهروندان بە دلیل ابتلا بە ویروس کرونا در کردستان ثبت شدە است کە ١٩ نفر از آنها زن و ۵٣ نفر نیز مرد بودەاند.

تفکیک بر حسب استان ها

استان ایلام : ٩ مورد شامل (١ زن و ٨ مرد)

استان کرمانشاه: ٢٣ مورد شامل (۶ زن و ١٧ مرد)

استان کردستان (سنندج): ٣٢ مورد شامل (٩ زن و ٢٣ مرد)

استان آذربایجان غربی (ارومیە): ٨ مورد شامل (٣ زن و ۵ مرد)

شهرهای سقز و کرمانشاه بە ترتیب با ثبت ٢۴ و ١۵ مورد مرگ در اثر ابتلا بە ویروس کرونا بیشترین آمار را داشتە و بقیە موارد در شهرهای ایلام (٨ مورد)، ملکشاهی (١ مورد)، سرپل ذهاب (٣ مورد)، سنقر (٣ مورد) ، سنندج (٧ مورد)، مریوان (١ مورد)، میاندوآب (٢ مورد)، پیرانشهر (١ مورد)، ارومیە(۵مورد)، دالاهو (١ مورد) و کنگاور (١ مورد) ثبت شدە است.


هەنگاو شب گذشتە از مرگ یک مرد اهل اشنویە بە دلیل ابتلا بە ویروس کرونا خبر دادە بود، پس از پیگری متوجە شدیم این فرد بە ویروس کرونا ابتلا شدە، اما جانش را از دست ندادە است. بە همین خاطر ضمن آرزوی سلامتی برای فرد مذکور و تصحیح خبر قبلی، از خوانندگان و مخاطبین هەنگاو پوزش می طلبیم.

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.