رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر معدن در شهرستان گناباد در پی سقوط از ارتفاع، جان خود را از دست داد.  ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دیروز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۱۳۹۸، محمد جمهوری، نجاتگر هلال احمر گناباد از فوت یک کارگر معدن به دلیل عدم ایمنی در محیط کار خبر داد.

محمد جمهوری اعلام کرد: “پس از تماس تلفنی توسط مرکز اورژانس با پایگاه هلال احمر نجم آباد در خصوص سقوط یک نفر از ارتفاع، در حدود ۷ کیلومتری روستای کبوترکوه شهرستان گناباد نیروهای امدادی در محل سانحه حضور یافتند”.

نجاتگر هلال احمر گناباد افزود: “شخص مورد نظر از کارگران معدن خاک نسوز گناباد است که در حین کار در کوه از ارتفاع ۳۰ متری به پایین پرت شده و متاسفانه به علت ترومای سر و خونریزی شدید و عدم دسترسی به موقع به علت صعب‌العبور بودن محل حادثه فوت کرد. متوفی ۳۷ ساله و اهل روستای کبوترکوه است”.

وی عنوان کرد: “نبود ایمنی لازم و نداشتن طناب حمایت جهت رفع خطر از عوامل عمده حادثه و مرگ کارگر مورد نظر بوده، به طوری که حتی کلاه ایمنی او در هنگام پرت شدن از کوه و ارتفاع زیاد و برخورد با سنگ دونیم شده است”. همچنین در ادامه گفت: “طبق گفته‌ کارفرما متاسفانه با وجود توصیه‌های مکرر، خود کارگران از طناب حمایت و ایمنی جهت محافظت استفاده نمی‌کنند و این در حالی است که رعایت نکات ایمنی کارگران باید از طرف کارفرما اجباری باشد”.

به گفته این مقام مسئول، پس از حضور نیروهای امدادی، دادستان و نیروی انتظامی، جسد این کارگر جهت بررسی و پیگیر‌ی‌های لازم به پزشکی قانونی انتقال یافته است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.