رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | آزادی دو شهروند از زندان های سنندج و کرمانشاه


خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ٢٢ اسفندماه، امین سیبر، شهروند اهل شهرستان کرمانشاه از زندان این شهر آزاد شد. آزادی وی با بخشیده شدن یک ماه از مدت محکومیت سه ماه اش صورت گرفته است. همزمان سحر کاظمی، شهروند ساکن شهرستان سنندج نیز با اتمام دوران محکومیت از زندان مرکزی این شهر آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ٢٢ اسفندماه ۱۳۹۸، امین سیبر، شهروند اهل شهرستان کرمانشاه  از زندان این شهر آزاد شد.

بر اساس این گزارش، یک ماه از مدت محکومیت سه ماهه این شهروند بخشیده شده است.

همزمان سحر کاظمی، شهروند ساکن شهرستان سنندج نیز با اتمام دوران محکومیت از زندان مرکزی این شهر آزاد شده است.

خانم کاظمی که سابقه‌ی فعالیتهای مدنی و محیط زیست را در کارنامه خود دارد، روز پنجشنبه ۱۸ مرداد ۹۷ با مراجعه نیروهای اداره اطلاعات بە منزلش بازداشت شده و روز شنبه ۳ آذر به صورت موقت آزاد شده بود.

او مجددا روز یکشنبه ۱۱ آذرماه پس از مراجعه به دادگستری سنندج بازداشت و سپس به زندان سنندج منتقل شده بود. نهایتا در بهمن ماه سال گذشته توسط دادگاه انقلاب این شهر به پنج سال زندان محکوم شد. حکم صادره علیه وی در دادگاه تجدیدنظر به ٢٠ ماه حبس تعزیری کاهش یافته بود.

در خصوص امین سیبر نیز گفتنی است که وی روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸، جهت اجرای حکم سه ماه حبس تعزیری بازداشت و به زندان این شهر منتقل شده بود.

این فعال کارگری پیشتر در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۹۸، در دادگاه انقلاب کرمانشاه به اتهام “تشویش اذهان عمومی” بدون دسترسی به وکیل به سه ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

لازم به یادآوری است، این شهروند در تاریخ ۱۹ بهمن ۹۶ به اتهام برگزاری تجمعات کارگری و تحریک کارگران شهرداری برای اعتصاب از سوی ماموران امنیتی در کرمانشاه بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی با تودیع وثیقه آزاد شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.