رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ وضعیت اضطراری در قبال ایران را یک سال دیگر تمدید کردمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

‌‌دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پنج‌شنبه ۱۲ مارس ۲۰۲۰ «وضعیت اضطرار ملی» در قبال ایران را که برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ اعلام شده و از آن زمان تاکنون بارها تمدید شده است را برای یک سال دیگر نیز تمدید کرد.

ترامپ در این بیانیه خاطرنشان کرده «رئیس‌جمهوری وقت آمریکا روز ۱۵ مارس ۱۹۹۵ به موجب فرمان اجرایی شماره ۱۲۹۷۵ و به منظور رسیدگی به تهدیدهای غیرمعمول و فوق‌العاده‌ای که اقدامات و سیاست‌های حکومت ایران علیه منافع ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات‌متحده ایجاد می‌کنند، در ارتباط با این کشور وضعیت اضطرار ملی اعلام کرد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا در بخش دیگری از این بیانیه به یادداشت خود برای پایان دادن به مشارکت آمریکا در برجام اشاره کرده و ایران را به «اشاعه موشکی، فعالیت‌های مخرب در منطقه» و حمایت از «گروه‌های تروریستی» متهم کرده است.

ترامپ تأکید کرده است: «به همین دلیل، وضعیت اضطراری اعلام‌شده در تاریخ ۱۵ مارس ۱۹۹۵ بایستی بعد از ۱۵ مارس ۲۰۲۰ اجرا شود. بنابراین، اینجانب طبق بند ۲۰۲ (د) از قانون اضطرار ملی، «وضعیت اضطرار ملی» درباره ایران که در فرمان اجرایی شماره ۱۲۹۷۵ اعلام شده را برای یک سال تمدید می‌کنم.»

گفتنی است از تاریخ ۱۵ مارس ۱۹۹۵ و در زمان ریاست جمهوری «بیل کلینتون» تاکنون رئیسان جمهوری آمریکا هر سال بر اساس فرمان اجرایی یاد شده وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.