رسانه خبری پیامِ ایرانی

ما را تحریک نکنید، اسرائیل پرتوان و نیرومند است


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

ایلی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل، عصر پنجشنبه ۹ ژوئیه در مصاحبه‌ای تلویزیونی در تل آویو گفت، اسرائیل و سرویس‌های امنیتی آن از نزدیک برنامه‌های تسلیحاتی و سلاح‌های کشتار جمعی ارژیم یران را زیر نظر دارند. ما به آنها اجازه نمی‌دهیم به این سلاح‌ها دست یابند.

وزیر اطلاعات اسرائیل با شاره به این موضوع که اسرائیل تنها کشوری است که توسط کشور دیگری تهدید به نابودی شده است، از آلمان، فرانسه و بریتانیا خواست تا از پیشنهاد آمریکا مبنی بر تمدید تحریم‌ها (علیه ایران) که اکتبر آینده در شورای امنیت سازمان ملل مطرح خواهد شد، حمایت کنند.

بە گفتە کوهن: «اروپا نیز منافعش در دست نیافتن ایران به سلاح هسته ای است.»

کوهن با تاکید بر آنچه که دروغ بافی نظام ایران به جهانیان در مورد اهداف واقعی اش در ارتباط با پروژه های هسته ای خود و حضور سپاە پاسداران در سوریه نامید، این پرسش را مطرح ساخت که چرا (ایران) اجازه نمی دهد که بازرسان آژانس انرژی اتمی، از مراکز هسته ای این کشور بازدید کنند؟

به گفته کوهن: «هر زمینی که اسرائیل به فلسطینی ها واگذار کرده است، توسط گروه های اسلامگرا تندرو (اصولگرا) تصاحب شده و این ایرانی‌ها هستند که کنترل را در دست گرفته اند! آنها کارخانه‌های موشکی ساخته اند، آنها از کمک‌های مالی اروپا برای ساخت بیمارستان‌ها استفاده نکرده اند، درعوض تونل هایی را زیر بیمارستان‌ها برای حفاظت از رادیکال ترین اسلامگرایان ساخته اند.

کوهن دربخش دیگری از گفته ایش عنوان نمود: «هر کجا که ایران باشد مردم آن منطقه رنج می برند. درغزه جهاد اسلامی و حماس حاکم هستند، در لبنان حزب الله، لبنانی‌ها را به گروگان گرفته، در سوریه، جنگ داخلی درجریان است، و حتی در خود ایران هم مردم دررنج و عذاب هستند.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.