ابطال آرای برخی صندوق‌های رای در جیرفت و لردگان

به اشتراک گذاشتن۴ ساعت،۵۲ دقیقه

«عباسعلی کدخدایی»، سخنگوی شورای نگهبان از ابطال آرای برخی صندوق‌های رای در دو حوزه انتخابیه جیرفت و لردگان خبر داد.

به گزارش «ایران‌وایر»، کدخدایی با انتشار پستی در توییتر خود ضمن اعلام تایید صحت انتخابات در دو حوزه انتخابیه دزفول و لاهیجان نوشت: با عنایت به برخی تخلفات، آرای برخی از صندوق‌های رای در جیرفت و لردگان باطل اعلام شده است.

به رغم ابطال آرای برخی از صندوق‌های رای در این دو حوزه انتخابیه، کدخدایی اعلام کرد که صحت انتخابات در این دو حوزه نیز تایید شده است. کدخدایی درباره امکان تغییر نتیجه انتخابات در این دو حوزه توضیحی نداده است.

پیش از این، در روز شنبه ۱۷ اسفند، فرماندار بیرجند از بازشماری صندوق‌های رای در این حوزه انتخابیه خبر داده و علت آن را شکایت یکی از داوطلبان اعلام کرده بود.

در انتخابات دوم اسفند در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد، ذبیح‌الله اعظمی با کسب ۵۲ هزار و ۲۰۲ رای پیروز اعلام شد اما با ابطال آرای برخی صندوق‌ها، آرای این نماینده نیز تغییر خواهد کرد.

برنده انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه لردگان و خان‌میرزا نیز حسن بامیری است که آرای او، پیش از ابطال آرای برخی صندوق‌ها، ۳۱ هزار و ۴۱۴ رای اعلام شده بود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز ۲ اسفند ۱۳۹۸ و در سایه رد‌صلاحیت گسترده داوطلبان این انتخابات توسط شورای نگهبان برگزار شد.

از بیش از ۱۶ هزار داوطلب ثبت‌نام کننده در این انتخابات،  بیش از ۹ هزار نفر از جمله نزدیک به ۹۰ نماینده مجلس دهم توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده و یا با تهدید به رد صلاحیت شدن، انصراف دادند. 

طبق آمار رسمی، ۴۲ درصد واجدان شرایط در این انتخابات رای دادند که کم‌ترین میزان مشارکت در یک انتخابات در تاریخ ۴۱ ساله جمهوری اسلامی است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *