رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۵ اسفند ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۸ کارگر در شهرهای مشهد، تهران، ساری و سبزوار دچار حادثه شدند. در این حوادث ۵ کارگر مصدوم شدند و ۳ کارگر دیگر نیز جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر ایران، امروز دوشنبه ۵ اسفند ماه، دو کارگر شاغل در یک شرکت پیمانکاری، به دلیل گازگرفتگی هنگام لایروبی کانال، در بولوار بعثت شهر مشهد، دچار مسمومیت شدید شده و جان خود را از دست داد‌ند.

سرآتشیار حسن نجمی گفت: “در این حادثه ۲ کارگر میانسال، حین لایروبی کانال جمع آوری فاضلاب به دلیل گازگرفتگی در عمق منهول کانال دچار مسمومیت شدید شده و از هوش رفتند که امدادگران آتش نشانی با استفاده از تجهیزات ویژه اقدام به تزریق هوا به داخل منهول فاضلاب کردند و همزمان این دو کارگر را با تجهیزات خاص به بیرون کانال انتقال دادند”.

وی ادامه داد: “پس از انتقال این افراد به سطح زمین و معاینه آن‌ها توسط تکنسین‌های اورژانس حاضر در صحنه، فوت آنان به دلیل مسمومیت شدید تایید شد و با حضور عوامل انتظامی در محل، بررسی در خصوص علت اصلی این حادثه آغاز گردید”.

نجمی افزود: “با توجه به دهانه دارای قطر کم این نوع کانال‌ها و وجود گاز‌های سمی داخل منهول و کانال فاضلاب تنفس افراد بدون تجهیزات حفاظت فردی، حتی در مدت کوتاه بسیار خطرناک است و به مرگ منتهی می‌شود”.

مصدومیت ۴ کارگر در تهران

به گزارش رکنا، آتش‌سوزی در یک کارگاه چوب‌بری در محله مرتضی‌گرد، موجب مصدومیت ۴ کارگر شد.

سید جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “صبح امروز یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک کارگاه چوب‌بری و مبل‌سازی در محله مرتضی‌گرد، خیابان نرگس به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروهای پشتیبانی از جمله خودروهای حامل تجهیزات تنفسی و تانکرهای آب به محل حادثه اعزام شدند”.

وی عنوان کرد: “محل آتش‌سوزی سوله مسقف به وسعت ۴۰۰ متر بود که یک نیم طبقه در آن وجود داشت و با سقفهای غیرمقاوم و شیروانی ساخته شده بود”.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران در ادامه افزود: “در محل حادثه مقادیر زیادی چوب، مصنوعات چوبی و بشکه‌های قابل اشتعال وجود داشت و زمان رسیدن آتش‌نشانان تهرانی، کاملاً سوله شعله‌ور بود”.

ملکی همچنین با بیان اینکه آتش در حال سرایت به سایر قسمتها و سوله‌های مجاور بود، خاطرنشان کرد: “در لحظات اولیه چهار کارگر ایرانی که از نقاط مختلف بدن دچار سوختگی شده بودند، تحویل عوامل اورژانس شدند”.

مرگ یک کارگر در ساری

به گزارش فارس، ساعت ۹ صبح امروز دوشنبه ۵ اسفند ماه، یک کارگر ساختمانی در پی سقوط از یک ساختمان در حال احداث در ساری جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، فردی ۵۷ ساله که به عنوان پیمانکار آرماتوربندی مشغول به کار بوده، از فضای خالی ایجاد شده برای نصب آسانسور ساختمان به پایین سقوط کرده است.

در این گزارش آمده است که وی با حضور عوامل امدادی نامبرده به بیمارستان منتقل شد، اما به دلیل شدت صدمات و جراحت‌های وارده جان باخت.

مصدومیت یک کارگر در سبزوار

به گزارش ایلنا، بر اثر ریزش یک ساختمان در سبزوار یک کارگر مجروح شد.

در این گزارش آمده است که این کارگر از ماندن زیر آوار رها شده و پس از دریافت خدمات اولیه درمانی به بیمارستان بهشتی سبزوار انتقال یافته است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.