شیوع ویروس کرونا در جهان همه‌گیر شده است

به اشتراک گذاشتنمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

تیدروس ادهانوم مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، روز چهارشنبه ۱۱مارس ۲۰۲۰ از همه‌گیر شدن شیوع ویروس جدید کرونا در جهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها مدیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت، تعداد موارد ابتلا به ویروس COVID-19 در خارج از چین، طی دو هفته اخیر به ۱۳ برابر افزایش یافته است.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در کنفرانسی خبری در ژنو اظهار داشت: «اکنون میتوان گفت که ویروس کوید – ۱۹ وارد مرحله همه‌گیری جهانی شده است.. در گذشته هیچگونه همه‌گیری جهانی به خاطر انتشار ویروس کرونا را مشاهده نکرده بودیم».

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی همچنین درباره عدم اتخاذ تدابیر لازم از سوی برخی کشورها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد.

این در حالی است که تعداد مبتلایان به بیماری ویروس جدید کرونا تا چهارشنبه در چین که کانون انتشار این بیماری است به ۸۰۷۸۸ مورد رسیده است.

در ایتالیا دومین کشور بعد از چین از لحاظ شیوع ویروس کرونا تعداد موارد ابتلا به بیش از ۱۲۰۰۰ نفر افزایش یافته و تعداد قربانیان در نتیجه ابتلا به این بیماری به ۸۲۷ تن رسیده است.

مقامات ایتالیا چهارشنبه و در اقدامی بی‌سابقه برای مهار شیوع کرونا تمامی اماکن تجاری این کشور به استثنای داروخانه‌ها و اغذیه‌ فروشی‌ها، را تا اطلاع ثانوی بسته اعلام کردند.

مقامات ایتالیا گفتند، کارخانجات بزرگ این کشور با رعایت استانداردهای بهداشتی و تدابیر پیشگیرانه می‌توانند به فعالیت‌هایشان ادامه دهند.

از سوی دیگر و بنا به آمار سازمان بهداشت جهانی تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۱۱۸۳۳۲ نفر افزایش یافته و تعداد فوتی‌ها به ۴۲۹۲ رسیده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *