رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت بیش از ۶۰۰ شکارچی غیر مجاز و عامل قطع درختان همزمان با محکومیت یک متخلف دیگر


خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته مسئولان حوزه محیط زیست در نقاط مختلف ایران از بازداشت ۳۳ شکارچی متخلف و عامل قطع درختان خبر دادند. در خبری دیگر یک متخلف محیط زیست در شهرستان ری به یک سال حبس محکوم شد. همچنین رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید از دستگیری ۷۷ متخلف شکار و ۳ عامل تخریب منابع طبیعی طی سال جاری خبر داد، و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از بازداشت ۴۴۸ نفر متخلف زیست محیطی طی سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید از دستگیری ۷۷ متخلف شکار، صید و شروع به شکار از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان خبر داد.

علی نجاتی افزود: “همچنین امسال ۴۳ قبضه اسلحه مجاز و دو قبضه اسلحه غیرمجاز با همراهی یگان حفاظت محیط زیست کشف و ضبط شد”.

وی بیان کرد: “شناسایی، تشکیل پرونده و تحویل سه متخلف به مقام قضایی شهرستان که اقدام به تخریب اراضی اطراف تالاب کافتر کرده بودند، از دیگر اقدامات این اداره در سال جاری بود”.

شهرستان “اقلید” یکی از شهرهای استان فارس ایران می‌باشد.

صدور حکم حبس برای یک متخلف محیط زیست در شهرستان ری

به گزارش ایرنا، رییس اداره محیط زیست شهرستان ری گفت: “صاحب یک واحد سنگ شویی لباس در بخش قلعه نو به دلیل رهاسازی خام فاضلاب در محیط زیست و عدم توجه به اخطاریه‌ها به یک سال حبس محکوم شد”.

زهره عبادتی اظهار داشت: “این متهم به دلیل عدم نصب سامانه تصفیه فاضلاب و بی توجهی به اخطاریه‌های زیست محیطی به مراجع قضایی معرفی و پس از آن این حکم برای وی صادر شد”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در بهشهر 

به گزارش رکنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست بهشهر در استان مازندران یک شکارچی غیرمجاز قرقاول را در منطقه هزار جریب این شهرستان بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، یک قبضه سلاح شکاری و لاشه یک طاقه قرقاول نیز از این فرد کشف و ضبط شد.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در شوشتر

به گزارش مهر،‌ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر در استان خوزستان گفت: “متخلف شکار ٣ قطعه پرنده حمایت شده دراج دستگیر شد”.

بهروز نجاتی با بیان اینکه یک قبضه اسلحه شکاری دارای مجوز حمل نیز از متخلف کشف و ضبط شد افزود: “سلاح مکشوفه بر اساس ماده ١۴ قانون شکار و صید تا زمان صدور رأی دادگاه نزد این اداره توقیف و متخلف برای سیر مراحل قانونی و معرفی به مراجع قضائی به اداره راهنمایی شد”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در فریدون‌شهر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یک متخلف شکار و صید در شهرستان فریدون‌شهر در استان اصفهان به همراه یک قبضه سلاح ساچمه‌زنی  غیر‌ مجاز دستگیر شد.

بر اساس این گزارش، این متخلف اقدام به شکار ۸ قطعه کبک و پخش تصاویر آن را در صفحات مجازی کرده بود.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در کیاسر

به گزارش رکنا، ماموران یگان حفاظت پارک ملی کیاسر حین گشت و کنترل در منطقه جنگلی این شهرستان از یک شکارچی غیرمجاز یک قبضه سلاح شکاری کشف کردند.

بر اساس این گزارش، در ماموریت دیگری ماموران این پارک ملی، یک شکارچی غیر مجاز را به همراه یک قبضه سلاح شکاری و لاشه یک طاقه قرقاول دستگیر کردند.

متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در گیلان غرب

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رییس حفاظت محیط زیست گیلان‌غرب در استان کرمانشاه از دستگیری شکارچی غیر مجاز یک رأس میش وحشی توسط مأموران این یگان خبر داد.

روح الله شاه حسینی گفت: “از این متخلف لاشه یک رأس میش وحشی و یک قبضه سلاح جنگی کشف و ضبط شد”.

وی افزود: “پس از دستگیری برای این شکارچی پرونده قضایی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شد”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در بجنورد

به گزارش رکنا : ۲ شکارچی متخلف پرندگان در بجنورد دستگیر شدند.

محمد خالقی رئیس اداره حفاظت محیط زیست بجنورد در استان خراسان شمالی گفت: “از متخلفین لاشه ۱۷ قطعه کبک و یک قطعه کبوتر چاهی کشف و ضبط شد و متهمین برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در دلفان

به گزارش ایسنا، رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست دلفان در استان لرستان از دستگیری دو شکارچی غیرمجاز خرگوش در این شهرستان خبر داد.

رامین رحمتی اظهار کرد: “از این متخلفین یک قبضه اسلحه دولول ساچمه زنی، لاشه دو سر خرگوش، چند عدد فشنگ و یک دستگاه نورافکن کشف و ضبط گردید”.

بازداشت ۴۴۸ متخلف زیست محیطی در استان اردبیل طی سال جاری

به گزارش همشهری‌، مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان اردبیل گفت: “طی سال جاری ۴۴۸ نفر متخلف زیست محیطی در این استان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند”.

سعید شهند افزود: “شکار و صید غیرمجاز، نگهداری و خرید و فروش حیات وحش، ایجاد آلودگی زیست‌محیطی، تخریب، آتش‌سوزی و تعلیف غیرمجاز دام از جمله عمده تخلفات زیست‌محیطی در استان اردبیل است”.

شهند بیان کرد: “در این مدت ۲ هزار و ۱۰۷ قطعه ماهی، ۲۳۶ قطعه پرنده و ۲۱ راس پستاندار از شکارچیان و صیادان غیرمجاز در استان کشف و ضبط شد”.

مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان اردبیل گفت: “زنگوله بال، دراج، مرغابی، کبک، قمری، خرگوش، بز کوهی، گرگ و گراز از جمله حیوانات شکار شده در استان هستند”.

شهند افزود: “امسال از متخلفان ۲۵ قبضه سلاح غیر مجاز و ۷۵ قبضه سلاح مجاز کشف شده است”.

بازداشت ۴ صیاد غیر مجاز در پارس‌آباد مغان

به گزارش ایرنا، ۴ صیاد غیرمجاز در پارس‌آباد مغان در استان اردبیل دستگیر شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست پارس‌آباد گفت: “ماموران یگان حفاظت این شهرستان طی ماموریت‌های شبانه و پس از کمین چند ساعته در حاشیه رودخانه ارس موفق شدند چهار نفر صیاد متخلف را که اقدام به صید غیرمجاز ماهی با روش ممنوعه استفاده از دستگاه شوکر برقی می‌کردند، دستگیر کنند”.

هاشم میرزانژاد اظهار داشت: “از این افراد تعداد ۸۰ قطعه ماهی به همراه ادوات برقی و ۲ عدد دستگاه الکترو شوکر، ۲ عدد قایق بادی به همراه سایر تجهیزات جانبی کشف و ضبط شد”.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در لامرد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شکارچی متخلف در منطقه شکار ممنوع کوه هوا شهرستان لامرد دستگیر شد.

 رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد گفت: “ماموران پاسگاه محیط بانی در منطقه شکار ممنوع کوه هوا و تنگ خور این شهرستان، فرد متخلفی که در حال اقدام به شکار بود، دستگیر و از وی، یک قبضه اسلحه‌ی جنگی، به همراه سه عدد فشنگ، کشف و ضبط شد”.

سلمان پور افزود: “متخلف به همراه آلات و ادوات جرم به مراجع قضایی معرفی شد”.

منطقه شکار ممنوع “کوه هوا” و “تنگ خور” با وسعت ۱۲۹۶۵۸هکتار در جنوب شرقی استان فارس و در حوزه شهرستان لامرد قرار دارد.

بازداشت ۲ عامل قطع درختان در پارک ملی دز

به گزارش ایرنا، رییس اداره پارک ملی دز گفت: “۲ نفر از عوامل قطع و ریشه کنی گیاهان و درختچه‌های جنگلی در پارک ملی دز دستگیر شدند”.

رضا قپانچی‌پور افزود: “متخلفان پس از تکمیل مستندات برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند”.

بازداشت ۱۵ متخلف زیست محیطی در اردل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردل در استان چهارمحال و بختیاری گفت: “متخلفان قطع درختان جنگلی، قاچاق چوب و خرید و فروش غیرقانونی محصولات جنگلی در روستای رفن بخش میانکوه شناسایی و دستگیر شدند”.

سلیمان بهمنی افزود: “۷ تن چوب بلوط از انبار‌ها و منازل متخلفان کشف و ضبط شد”.

به گفته وی؛ برای ۱۵ متخلف، پرونده تشکیل و به مراجع قضایی تحویل داده شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.