رسانه خبری پیامِ ایرانی

درخواست مرکل از مردم آلمان: روابط اجتماعی‌تان را محدود کنید! | آلمان | DW“این درخواستی از همه است: روابط اجتماعی‌تان را محدود کنید!” آنگلا مرکل صدراعظم آلمان پس ازملاقات با وزرای داخلی ایالت‌های این کشور تصریح کرد که برایش مسجل شده که آلمان می‌تواند سخت‌تر مورد حمله کرونا قرار گیرد.

مرکل همچنین خواست تا تمامی مراسم غیرضروری با کمتر از هزار شرکت‌کننده نیز لغو شود. او همچنین به تمامی ایالت‌ها دستور داد که تمامی اجتماعات و مراسم با بیش از هزار شرکت‌کننده را لغو کنند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

صدراعظم آلمان همچنین گفت که تعطیلی مدارس و مهدکودک‌ها نیز یک گزینه است. ویروس کرونا در تمامی ایالات آلمان شیوع پیدا کرده با این همه تصمیم به تعطیلی مدارس در هر ایالت جداگانه اتخاذ می‌شود. امروز جمعه ۲۳ اسفند ایالات تصمیم می‌گیرند که آیا مدارس تا زمان تعطیلات عید پاک (سه هفته دیگر) تعطیل شوند یا نه.

ایالت زاربروکن در جنوب غربی  آلمان به دلیل اینکه هم‌مرز با منطقه بحران کرونا در فرانسه است از امروز مدارس را تا پایان تعطیلات عید پاک تعطیل اعلام کرد.

آنگلا مرکل دوره کنونی را حادتر و خارق‌العاده‌تر از دوران بحران بانکی توصیف کرد. او گفت: «ما با یک شیوع دینامیک روبرو هستیم، این بدان معناست که تعداد مبتلایان بسیار سریع رو به فزونی است.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

مارکوس زودر نخست‌وزیر ایالت بایرن نیز گفته دولت فدرال و دولت‌های ایالتی بر آنند که هرچه می‌توانند انجام دهند تا جلوی وقوع یک بحران اقتصادی پس از بحران کرونا را بگیرند.

آماده‌سازی بیمارستان‌ها

بر اساس تصمیم اتخاذشده در دولت آلمان، تمامی بیمارستان‌ها از روز دوشنبه آینده جراحی‌های از پیش برنامه‌ریزی شده را به تعویق می‌ا‌ندازند. زودر نخست‌وزیر ایالت بایرن گفته هدف از این اقدام ایجاد یک “چتر حفاظتی” برای بیمارستان‌هاست.

همچنین تمامی بیمارستان‌ها در سراسر آلمان باید از نظر تجهیزات و تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه تقویت شوند. زودر تصریح کرده: «به هیچ وجه نباید شرایط طوری شود که مجبور شویم مانند ایتالیا برای درمان بیماران بر اساس سن و وضعیتشان تصمیم بگیریم.»

در ایتالیا به دلیل کمبود تجهیزات ویژه تصمیم گرفته شده که این تجهیزات تنها در اختیار بیمارانی گذاشته شود که احتمال زنده ماندنشان بیشتر است. وزیر داخلی ایالت بایرن تاکید کرده که با اجرای مقررات جدید هیچ کلینیکی دچار کمبود نخواهد شد.

تعداد کشته شدگان بر اثر ویروس کرونا در آلمان به شش نفر رسیده است. این افراد بین ۶۷ تا ۸۹ سال سن داشته‌‌اند. موسسه روبرت کخ تعداد مبتلایان به این بیماری در آلمان را ۲۳۰۰ نفر اعلام کرده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.