رسانه خبری پیامِ ایرانی

با حملات به مردم منافع و هم‌پیمانانمان تسامح نخواهیم کردمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

همزمان با انجام حملات انتقام‌جویانه هوایی آمریکا در عراق در واکنش به حمله موشکی روز چهارشنبه به محل استقرار نیروهای آمریکایی و بریتانیایی در پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شامگاه پنج‌شنبه ۱۲ مارس تاکید کرد، کشورش در مقابله با حملات به «مردم، منافع و هم‌پیمانانش» تسامح نخواهد کرد.

پنتاگون روز پنج‌شنبه تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا در حملاتی هوایی ۵ موضع ذخیره اسلحه متعلق به شبه‌نظامیان وابسته به ایران در عراق را هدف قرار داده است.

این حمله آمریکا به مواضع گروه‌های شبه‌نظامی عراقی وابسته به ایران یک روز پس از آن انجام می‌شود که در حمله موشکی به محل استقرار نیروهای آمریکایی و بریتانیایی در پایگاه التاجی در شمال بغداد دو سرباز آمریکایی و یک نظامی بریتانیایی کشته شدند.

پنتاگون در بیانیه‌ای در این‌باره گفت:« ایالات متحده حملات دفاعی دقیقی را علیه مواضع گردان‌های حزب‌الله در مناطق (مختلف) عراق انجام داده است».

پنتاگون افزود: «آن تاسیسات ذخیره‌سازی اسلحه شامل تاسیساتی است که سلاح‌های به کار رفته علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف را شامل می‌شود».

علاوه بر این وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که این حملات آمریکا «دفاعی، متناسب و در واکنش مستقیم به تهدید‌ی است که شبه‌نظامیان وابسته به ایران ایجاد می‌کنند».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.