رسانه خبری پیامِ ایرانی

۹۷ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی ایران‌وایر، آمار مشارکت را کمتر از رقم اعلامی می‌دانند۲۲ ساعت،۲۷ دقیقه

اکثریت قاطع شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی معتقدند میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم از رقم اعلامی کمتر بوده است. ۹۷ درصد مشارکت‌کنندگان در نظرسنجی ایران‌وایر چنین باوری دارند.

بر‌اساس نتایج بدست‌آمده از ششمین دوره نظرسنجی‌های انتخاباتی «ایران‌وایر» که بین روزهای ۱۳ تا ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ به صورت آنلاین انجام شده، از شرکت‌کنندگان پرسیده شد پیروز و شکست‌خورده انتخابات مجلس یازدهم را کدام جریان می‌دانید؟ ۶۹ درصد پاسخ‌دهندگان بر این اعتقاد بودند که اپوزیسیون مخالف جمهوری اسلامی پیروز این انتخابات بود:

چه جریانی شکست خورد؟ ۸۳ درصد پاسخ‌دهندگان بر این باور بودند که اصلاح‌طلبان، جریان شکست خورده انتخابات مجلس یازدهم بودند:

 

پرسش دیگر ایران‌وایر،  این بود که تا چه حد در خصوص مسایلی که برای شما مهم است با نمایندگان مجلس تماس برقرار می کنید. ۹۴ درصد گفته‌اند که هیچ تماسی برقرار نمی‌کنند.

آخرین پرسش ما از مخاطبان خود میزان تاثیرگذاری گزارش‌های انتخاباتی ایران‌وایر در تصمیم به مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم بود که پاسخ آنها نشان می‌دهد ۵۰ درصد مخاطبان گزارش‌های انتخاباتی را موثر ارزیابی کرده‌اند.

برای مشاهده همه نتایج به‌صورت اینتراکتیو و دریافت پرسشنامه، یافته‌های خام و تحلیل این نظرسنجی می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

روش انجام نظرسنجی

این نظرسنجی طی روزهای ۱۳ تا ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ و به صورت آن‌لاین از طریق وب‌سایت ایران‌وایر و شبکه‌های اجتماعی مرتبط انجام شده‌است.

یافته‌های این نظرسنجی، اطلاعاتی در مورد نگرش مراجعه‌کنندگان به وب‌‌سایت ایران‌وایر و شرکت‌کنندگان از طریق شبکه‌های اجتماعی این وب‌سایت در خصوص موضوعات مورد پرسش ارایه می‌دهد. نتایج تحقیق قابل تعمیم به کل جمعیت ایران نیست.

حجم نمونه ۴۹۵ نفر است. تفکیک تعداد افراد شرکت‌کننده بر اساس جنس، گروه سنی، محل اقامت و دیدگاه سیاسی آنان به شرح جدول زیر است:

نکته

در مواردی که تعداد نمونه کم است (مانند گروه سنی کمتر از ۱۸ سال)، جداول تقاطعی مرتبط با آن، باید با در نظر گرفتن تعداد نمونه پایین تحلیل شوند.

«ایران‌وایر» در طول یک ماه گذشته با انجام نظرسنجی‌های مختلف، کوشید نظر مخاطبان در خصوص انتخابات مجلس یازدهم و فضای سیاسی حاکم بر ایران، به تصویر کشد. نتایج نظرسنجی‌های انتخاباتی ایران وایر را در لینک‌های زیر می‌توانید مشاهده کنید:

 

۱- آیا انتخابات مجلس یازدهم آزاد است؟ ۹۴ درصد می‌گویند خیر!

۲- اگر برای حل مشکلات اقتصادی برنامه ندارید؛ از کاندیداتوری انصراف دهید

۳- مشارکت در انتخابات خیلی کمتر از گذشته است

۴- مجلس قادر به حل مشکلات مردم نیست

۵- مجلس در راس امور نیست

۶- ۶۷ درصد پاسخ‌دهندگان یک نظرسنجی معتقدند: خاتمی در حضور خبرنگاران رای می‌دهد

۷- لایحه رفراندوم نظارت استصوابی به نتیجه نمی رسد

 

 

 

 

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.